banner6

Atun: “Üzerimize düşenleri yapmak için çaba gösteriyoruz”

banner37

Atun: “Üzerimize düşenleri yapmak için çaba gösteriyoruz”
banner150 banner151 banner143

Maliye Bakanı Sunat Atun, Türkiye- KKTC Mali ve Ekonomik İş Birliği Protokolü çalışmaları için Başbakan Faiz Sucuoğlu ile birlikte bugün Ankara’ya gideceğini açıkladı.

Atun, TAK’a yaptığı açıklamada, bakanlığının ülke gerçeklerini göz ardı etmeden devlet bütçesinin sağlıklı bir noktaya gelmesi, sektörler ve vatandaşların sıkıntılarının giderilmesi için üzerine düşenleri yapmak için çaba gösterdiğini vurguladı.

Maliye Bakanı Sunat Atun, bugün öğleyin Başbakan Faiz Sucuoğlu ile birlikte Türkiye - KKTC Mali ve Ekonomik İşbirliği Protokol çalışmaları için Ankara’ya gideceğini belirtti ve şunları kaydetti:

“Gayemiz, devletimize, halkımıza hizmettir. Yaşanan ekonomik sıkıntılar ve pandemi dolayısıyla işimizin kolay olmadığı çok açıktır. Ancak gereken kararları alır, Anavatan Türkiye ile yakın iş birliği içinde olursak bu sıkıntılarımızı aşmamız mümkündür.

Maliye Bakanlığı olarak biz ülke gerçeklerini göz ardı etmeden, devlet bütçesinin sağlıklı bir noktaya gelmesi, sektörler ve vatandaşların sıkıntılarının giderilmesi için üzerimize düşenleri yapmakta kararlıyız.

Tüm önerilerimiz ve politikalarımız popülizme dayanmadan vatandaşın yarınlarını mutlu kılmak içindir. Bu görüş ve düşüncelerle Başbakanımız Sayın Faiz Sucuoğlu’na bugün yapacağı Ankara ziyaretine aldığım davet üzerine ben de katılacağım. İnşallah hayırlısı olur.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110