banner6

Av tüfeği ile iki kişiyi vurdu

banner37

Dikmen’de 2013 yılında boşandığı eski eşini ve sevgilisi olduğu iddia edilen kişiyi av tüfeğiyle vurarak yaralayan Ali Altun’un davası dün karara bağlandı ve 4 yıl hapse mahkum oldu. 20 Temmuz 2013 tarihinde sabah saat 04.00 sıralarında eski eşi Şengül Uçak’ın evine giderek, pencereden kaçmaya çalışan Aytaç İnik’i sırtından ve ayağından, Şengül Uçak’ı da baldırından av tüfeği ile vuran Ali Altun, 3 yıl sonra yargılandı ve 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Av tüfeği ile iki kişiyi vurdu
banner150 banner150 banner151 banner143

Elmas TOKAY

Dikmen’de 2013 yılı temmuz ayında, boşandığı eski eşini ve sevgilisi olduğu ileri sürülen kişiyi av tüfeğiyle vurarak yaralayan Ali Altun’la ilgili dava dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlandı.

Katle teşebbüs suçundan yargılanan Ali Altun, 4 yıl hapse mahkum edildi. Heyet adına kararı okuyan Yargıç Hasan Dağlı, bu tür suçların önüne geçilebilmesi için, caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğini vurguladı.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde Başkan Düriye Elkıran, Yargıç Mesut Mesutoğlu ve Yargıç Hasan Dağlı’nın baktığı davanın karar oturumunda, iddia makamı Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener ve Savcı Egemen Metay hazır bulundu.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti adına kararı okuyan Yargıç Hasan Dağlı, bu tür suçların, ülkemizde ciddi suçlar arasında görüldüğüne dikkat çekerek, önüne geçilebilmesi için, caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğini vurguladı.

Dağlı, bu suçların toplum güvenliğini ve huzuru bozan suçlar olduğunun altını çizdi.

Sanık lehine ve aleyhine bulunan tüm olguları değerlendirdiklerini kaydeden Dağlı, verilecek en adil ve en uygun cezanın hürriyeti bağlayıcı bir ceza olduğuna karar verdiklerini söyledi.

Mesutoğlu son olarak, sanık Ali Altun’u, mahkum olduğu davalardan dört yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Olay nasıl olmuştu?

Dikmen köyünde, 20 Temmuz 2013 tarihinde, 6 ay önce eşinden boşanan sanık Ali Altun, sabah saat 04.00 sularında eski eşi Şengül Uçak’ın evine giderek, önce pencereden kaçan, Aytaç İnik’i sırtından ve ayağından, ardından da boşandığı eşini baldırından vurarak yaralamıştı. Polis, olayın ardından Ali Altun’u tutuklamış ve Şengül Uçak’ın bahçesinde saklı tuttuğu çifte kırma av tüfeğini emare almıştı.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2016, 09:49
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110