Avrupa Irkçılığa Karşı Eylem Haftası 'Çeşitlilik İçinde Birlik' paneli

banner37

Avrupa Komisyonu, Avrupa Irkçılığa Karşı Eylem Haftası çerçevesinde 13 Mart 2017, Pazartesi günü 14:30 – 17:00 saatleri arasında Lefkoşa’da Bedesten’de düzenleyeceği “Çeşitlilik İçinde Birlik” paneli ile çeşitliliğin önemine dikkat çekecektir.

banner87
Avrupa Irkçılığa Karşı Eylem Haftası 'Çeşitlilik İçinde Birlik' paneli
banner90
banner8

Etkinlik çeşitlilik hakkında farkındalık yaratmayı, çeşitliliğin önemini vurgulamayı ve AB’nin çeşitlilik ile ilgili politikaları konusunda bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Prof. Rainer Hiltunen, AB’nin çeşitlilik politikaları, ırkçılıkla mücadele için yapılan faaliyetler ve AB ülkelerinden örnek uygulamalar hakkında yapacağı sunumla panelde yer alacaktır. Çalışma Dairesi müdürü Yusuf Önderol ise yerel uygulamalar ve tavsiyeler konulu bir konuşma yapacaktır. Panelde ayrıca Mülteci Hakları Derneği ve KISA’dan temsilciler, AB tarafından fonlandırılan  ‘Herkes için İnsan Hakları’ isimli proje ile ilgili bir sunum yapacaktır. Bunlara ek olarak Oğuz Ufuk Haksever, gençlerin çeşitlilik hakkındaki izlenimleri ile ilgili bilgiler paylaşacaktır.

Etkinlik ayrıca, her yıl düzenlenen hoşgörü, eşit haklar ve Avrupa’nın çeşitliliğinin kutlandığı Avrupa Irkçılığa Karşı Eylem Haftası’na yönelik kampanyayı da desteklemektedir. Bu kampanya, Kültürlerarası Eylem için Birlik (UNITED): milliyetçilik, ırkçılık, faşizme karşı, göçmen ve mültecilere destek için Avrupa Ağı tarafından yürütülmektedir. 

Kıbrıs Türk toplumuna yönelik AB Yardım programı, çeşitlilik ve insan haklarının korunmasına yönelik bir dizi projeye destek sağlamaktadır. Bu projeler arasında; Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği ortaklığı ile POST RI tarafından yürütülen “Barış Kültürü Eğitimi”, Mülteci Hakları Derneği ve KISA tarafından yürütülen “Herkes için İnsan Hakları” projesi ve MAGEM ile Youth Power tarafından yürütülmekte olan “Youthopia – İnsan Haklarının Korunması ve Teşvik Edilmesi için Gençlerin Güçlendirilmesi” isimli projeler yer almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75