banner6

'Avrupa'dan KKTC'ye Gençlik Köprüsü' organizasyonu sona erdi

banner37

Gençlik Dairesi’nin düzenlediği  “Avrupa’dan KKTC’ye Gençlik Köprüsü” organizasyonu Vadili ve Paşaköy’de gerçekleştirilen etkinliklerle sona erdi.

'Avrupa'dan KKTC'ye Gençlik Köprüsü' organizasyonu sona erdi
banner99

Gençlik Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, İngiltere’den KKTC’ye gelen Dr. Fazıl Küçük Türk Okulu Halk Dansları ekibi ve yöneticileri ile Gençlik Dairesi Gençlik Merkezleri gençleri birlikte katıldığı organizasyon çerçevesinde, Paşaköy’de, misafir çocuklarla merkezde bulunan çocuklar ip atlama, ip çekme, pirilli, yağ satarım bal satarım, lingiri, yakan top gibi birçok unutulmaya yüz tutmuş oyunlar oynandı.

Vadili’de gerçekleşen etkinlikte ise Londra Dr Fazıl Küçük Türk Okulu ekibi ile Vadili Gençlik Merkezinde bulunan ekipler halk dansları gösterilerini sundu. 

Etkinliklere Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, Paşaköy Belediye Başkanı Habil Tülücü, Vadili Belediye Başkanı Mehmet Adahan ve Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu Başkanı Özlem Kadirağa da katıldı.

Gencay Eroğlu

Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, etkinliklerde yaptığı konuşmada “Avrupa’dan KKTC’ye Gençlik Köprüsü” etkinliğini başlattıklarını ve projeyi önemsediklerini belirterek, yurt dışında yaşayan Kıbrıslı Türk ailelerin çocuklarının kendi çocukları olduğunu kaydetti ve bu çocukların Kuzey Kıbrıs’tan kopmaması gerektiğini söyledi.

Eroğlu, bir hafta boyunca misafir edilen gençlerin ülkemizdeki tarihi ve kültürel yerleri gezerek gördüğünü ve ülke yönetimimizde bulunan mevkilere ziyaret gerçekleştirerek yöneticilerimizi tanıdıklarını vurguladı.

Ülke tanıtımının önemli olduğunu söyleyen Gencay Eroğlu, yurt dışında bulunan Kıbrıslı Türk ailelerin çocuklarının kendi ülkelerini tanımalarının daha büyük önem içerdiğini kaydetti.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2017, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104