banner6

Avukat Güzeloğlu, suçlu bulundu

banner37

Güzelyurt’un tanınmış avukatlarından Feza Güzeloğlu, 6 ay görevden men edildi

Avukat Güzeloğlu, suçlu bulundu
banner150

banner150

banner99

Emine UYSAL

Güzelyurt’un tanınmış avukatlarından Feza Güzeloğlu, Kıbrıs Türk Barolar Birliği Disiplin Kurulu tarafından 6 ay görevden men edildi.

Avukat Feza Güzeloğlu, Avukatlar Yasası ve Avukatlar İcrai Etiket Tüzüğü’ne aykırı, meslektaşları hakkında kötü, yakışıksız, küçük düşürücü ve aşağılayıcı beyanlarda bulunmaktan Kıbrıs Türk Barolar Birliği Disiplin Kurulu’nda yargılandı ve 6 ay avukatlık mesleğini icra etmekten men edildi.

Feza Güzeloğlu, dün davalarına girmek istedi ve polis önlem aldı. Mahkeme, davalarına girmekte ısrarlı olan Güzeloğlu’na kurulun aldığı kararı bildirdi. Güzeloğlu, davalarına giremeden mahkemeden ayrıldı.

Lefke’de “Ezanların hoparlörle okutulmasına” karşı açtığı bir davayla gündem olan avukat Feza Güzeloğlu, meslektaşları hakkında “kötü”, “yakışıksız”, “küçük düşürücü” ve “aşağılayıcı” beyanlarda bulunmaktan Kıbrıs Türk Barolar Birliği Disiplin Kurulu’nda yargılandı ve suçlu bulunarak 6 ay avukatlık mesleğini icra etmekten men edildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 10:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 4 yıl Önce

Yetmez halkın din hürriyeti ne hakaretten meslekten men edilmeli ve bir daha hukuk ile alakalı bir meslek icra edememeli onun hakkı budur

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104