banner6

Avukatlık izni doldu, davaya giremedi!

banner37

Baf Kaza Mahkemesi’nde görev yapan yargıcın, Kıbrıslı Türk avukatı avukatlık yapabilmesi için gereken iznin süresinin dolduğu için davaya girmesine izin vermedi.

Avukatlık izni doldu, davaya giremedi!
banner150 banner150 banner151 banner143

Politis gazetesi, Baf Kaza Mahkemesi’nde dün meydana gelen olayla ilgili haberinde, yargıcın Kıbrıslı Türk avukatı tanımıyor olmasından dolayı mesleki kimliğini talep ettiğini ve kimliğin arkasında yazan sürenin 31 Aralık 2016’da bittiği gerekçesiyle, avukatın davaya girmesine izin vermediği kaydedildi.

Yargıcın, diğer avukatların kimliklerini kontrol etmediğini kaydeden gazete, söz konusu Kıbrıslı Türk avukatın “Tüm Kıbrıs Barolar Birliği” üyesi olduğunu ve mesleki izninin bulunduğunu kaydetti.

Kıbrıslı Türk avukatın, Kıbrıslı Rum avukatlarla eşit muamele görmediğini belirten gazete, yargıcın bu tutumunun bazı avukatlar tarafından da “anlaşılmaz” olarak nitelendirildiğini kaydetti.

Habere göre, Baf Barolar Birliği Başkanı Epaminondas Korakidis, konuyla ilgili açıklamasında, bu durumdan resmi olarak haberdar edilmediğini; yalnızca birkaç avukat arkadaşının kendisine sözlü bilgilendirme yaptığını ifade ederek, izinler konusundaki yasanın katı olduğunu ve bir avukatın izninin geçerli olmaması halinde, davaya giremeyeceğini söyledi.

Korakidis, avukatlara izinlerini yenilemeleri için 2-3 aylık gayrı resmi bir süre tanındığını ve bu sürede davalara girmelerinde sorun çıkarılmadığını da kabul etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2017, 11:55
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110