banner6

Ayakta duramıyormuş gibi yapıp, yargıca, “Beni dövdüler” dedi

banner37

Polis memuru Fahri Toklu’yu defalarca bıçaklayıp kaçan ve önceki gün Kırklar’da askeri bölgede suçüstü yakalanan Gökhan Takımcılar, dün yargı huzuruna çıkarıldı

Ayakta duramıyormuş gibi yapıp, yargıca, “Beni dövdüler” dedi
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Gaziköy’de, polis memuru Fahri Toklu’yu defalarca bıçaklayıp ağır yaraladıktan sonra kaçan ve 15 gün sonra Kırklar’da askeri yasak bölge içinde suçüstü yakalanan zanlı Gökhan Takımcılar, dün yargı huzuruna çıkarıldı.  

Mahkemeye yürüyerek gelen ve mahkeme oturum yapana kadar da rahat tavırlar içinde olan Gökhan Takımcılar, mahkeme oturum yaptığı anda ayakta duramıyormuş gibi yapıp kolunu tutarak, yargıca, “Beni dövdüler” dedi. Zanlı Takımcılar, sandalyeye oturarak, duruşmayı izledi.

“Katle teşebbüs”, “Ağır yaralama”, “Soygun”, “Kasti hasar”, “Ciddi darp”, “Polisi darp, görevinden men etmek”, “Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etmek” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Gökhan Takımcılar, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak, Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis çavuşu Ömer Can’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Can, 15.08.2021 tarihinde saat 17.00’de Gaziköy’de bir ev açma olayıyla ilgili gelen ihbar üzerine polis memurları Kozal Debreli ve Fahri Toklu’nun polis aracıyla olay mahalline gittiğini belirtti.

Polis çavuşu Ömer Can, zanlı İbrahim Takımcılar ve aranan zanlı Gökhan Takımcılar’ın polis aracını görüp koşarak kaçmaya çalıştığı esnada iki polis memuru tarafından yakalandıklarını anlattı.

Can, olayın akabinde zanlı Gökhan Takımcılar’ın, tasarrufundaki ağız uzunluğu 17,5 ağız uzunluğu 6,5 santim olan sivri uçlu katlanan bıçakla polis memuru Fahri Toklu’yu sol göğüs, sırt kısmından ağır şekilde yaraladığını belirtti.

Can, zanlı Gökhan Takımcılar’ın, polis memurunun ellerinin muhtelif yerlerini de bıçakla yaralayıp, polis arabasının anahtarını zorla alarak soygun suçunu işlemekle methaldar olduğuna vurgu yaptı.

Polis çavuşu Ömer Can, zanlı Gökhan Takımcılar’ın yine köyde sakin İ.Ç.’ye ait aracı, İbrahim Takımcılar’ın ise T.M.’ye ait salon aracı mal sahibinden izinsiz alıp, köyden ayrılarak, aracı Yiğitler çöplüğüne bırakıp, kaçtığını söyledi.

Can, zanlıların Fahri Toklu’yu katle teşebbüs ettikleri bıçağın olay mahallinde bulunduğunu ifade etti.

Askerler yakaladı

Polis çavuşu Ömer Can, 15.08.2021 tarihinde, Gaziköy'de, görevli polis memuru Fahri Toklu'yu bıçakla yaralayarak öldürmeye teşebbüs ettikten sonra Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde bölgesine firar eden Gökhan Takımcılar’ın 30 Ağustos’ta Kırklar köyünde görevli askerler ve polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu gizlendiği yerde tespit edilerek tutuklandığını mahkemeye aktardı.

Can, zanlının gönüllü ifade verip, 29 Ağustos’ta Beyarmudu’nda askeri yasak bölgeyi ihlal edip, Mağusa’da yakalanan zanlı Anthony Aaron Carpenter’in aracıyla birlikte gayriyasal yolla KKTC’ye geçtiklerini itiraf ettiğini kaydetti.

Can, ayrıca, Gökhan Takımcılar tarafından KKTC'ye geçmek için kullanılan ve terk edilmiş halde bulunan araçta yapılan aramada ise yaklaşık 10 gram ağırlığında Hintkeneviri ve 3 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu anlattı.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirten Can, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Takımcılar: Beni dövdüler

Mahkemede söz alan zanlı Gökhan Takımcılar, “Beni dövdüler” diyerek kolunu tuttu. Polis çavuşu Ömer Can, zanlının darp edildiği iddiasını reddedip, mahkeme oturum yaptıktan sonra rol yaptığını beyan etti.

banner134

Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasına ve doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88