Aydınlatması olmayan yol hizmete açılmamalı!

banner37

Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu’nda aydınlatma olmaması kazalara davetiye çıkarıyor. Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Avcı, yeni bir yolun hizmete açılabilmesi için asfaltlama, boyama ve aydınlatmanın “olmazsa olmaz” olduğunu vurguladı

Aydınlatması olmayan yol hizmete açılmamalı!
banner99

Ahmet UÇAR

YENİ YOL İÇİN 3 UNSUR ÇOK ÖNEMLİ… 20 Temmuz’da açılışı yapılan ve Lefkoşa trafiğini rahatlatması planlanan Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu’na ışıklandırma sistemi kurulmaması, gece karanlığında yolda araçlarıyla seyreden sürücülere zor anlar yaşatıyor. Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı, yeni bir yolun hizmete açılabilmesi için asfaltlama, boyama ve aydınlatma işlemlerinin olmazsa olmaz olduğunu vurguladı ve eksiklikleri olan bu yolun hizmete açılmaması gerektiğine vurgu yaptı

Lefkoşa trafiğinin rahatlatılması amacıyla 20 Temmuz’da açılışı yapılan Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu’na ışıklandırma sisteminin kurulmaması, büyük bir eksiklik olarak kazalara davetiye çıkarıyor.

Söz konusu yolda hiçbir aydınlatmanın bulunmaması, gece karanlığında yolda araçlarıyla seyreden sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Yeni yapılan ve ışıklandırması da olmayan Haspolat çemberinde 7 Ağustos gecesi gerçekleşen trafik kazası da olabilecek tehlikelerin bir örneği olarak karşımıza çıkıyor.

KIBRIS’a konuşan bazı vatandaşlar, “Yeni yol yapıldı diye tam sevinmeye başlamıştık ki yine sorun yaşadık. Yol yapıldı ama ışık yok. Geçtiğimiz günlerde burada kaza olmuştu. Çember nerede başlıyor, nerede bitiyor belli değil. Daha fazla can yanmadan buna bir çözüm bulunmasını istiyoruz” diye tepki gösterdi.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı da yeni bir yolun hizmete açılabilmesi için asfaltlama, boyama ve aydınlatma işlemlerinin olmazsa olmaz olduğunu vurguladı.

Eksik olan yol, hizmete açılmamalı

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı, yeni bir yolun hizmete açılabilmesi için düzgün bir asfaltlamanın, boyamanın ve aydınlatmanın olmazsa olmaz 3 unsur olduğunu belirterek,  bu unsurlar sağlanmadıkça o yolun hizmete açılmaması gerektiğini kaydetti.

Avcı, işaretlemelerin, yön ve istikamet tabelalarının da önem arz ettiğini dile getirerek, bu yeni yollardaki eksikliklerden şehir içindeyse belediyelerin, şehirlerarası bir konumdaysa Karayolları Dairesi’nin sorumlu olduğunu ifade etti.

Ülkemizdeki yollarda özellikle çemberlerde ve kavşaklarda kaza tehlikesinin bulunduğuna işaret eden Avcı, bu bölgelerin mutlaka aydınlatılması gerektiğinin altını çizdi.

Avcı, Türkiye tarafından yeni yapılan bu yolun bir lütuf olduğunu ancak eksiklikleri bulunan bu yolların hizmete açılmasının doğru olmadığını, KKTC yetkililerinin bu konuda gerekeni yapması gerektiğini vurguladı.

Geçmiş dönemlerde “Biz yolu yapalım, diğer eksiklikleri de sonra tamamlarız” düşüncesinin hakim olduğunu anımsatan Avcı, artık bu düşünceden vazgeçilmesi, yolların eksiksiz bir şekilde hizmete açılması gerektiğini kaydetti.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88