Aygün Mezarlığı’nda yakalandı

banner37

PGM’ye bağlı Narkotik polisi, tasarrufunda yaklaşık 42 gram Hintkeneviri bulunan B.A., isimli zanlının aleyhine 3 gün tutukluluk emri aldı

Aygün Mezarlığı’nda yakalandı
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

“UYUŞTURUCUYU MEZARDAN ALDI”… B.A.’yı dün mahkemeye çıkaran polis, zanlının önceki gün Aygün Mezarlığı’ndaki bir mezardan bir poşet aldığını, polisleri görünce poşeti atıp kaçmaya çalıştığını ve makul güç kullanılarak yakalandığını belirtti. Söz konusu poşette 42 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu ifade eden polis, zanlının uyuşturucuyu aldığını söylediği kişinin de arandığını açıkladı.

PGM’ye bağlı Narkotik polisi, aldığı ihbar üzerine, önceki gün öğle saatlerinde Aygün Mezarlığı’ndaki bir mezardan Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan 42 gram ağırlığındaki maddeyi aldığı sırada B.A. (25), isimli kişiyi suçüstü yakaladı.  Zanlı, dün Gazimağusa’da mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Osman Üreten’i meseleyle ilgili yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Osman Üreten, zanlıyı, aldığı bir ihbar ışığında, 24 Nisan2021’de saat 13.00’te Aygün’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu tutuklandığını belirtti.

Osman Üreten, zanlının bir mezardan aldığı şeffaf naylonu yere atıp kaçmaya çalıştığı esnada, makul güç kullanarak tespit edilip, tasarrufundaki 42 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi emare zapt ettiğini anlattı.

Tanık polis, emareleri analiz için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, maddelerin muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için PGM’ye bağlı Parmak İzleri Şubesi’ne göndereceğini anlattı.

banner134
Polis, zanlının gönüllü ifade verdiğini belirterek, konu maddeyi İskele Plajı’nda Nijeryalı bir gençten satın aldığını itiraf ettiğini belirtti.

Polis, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süreye ihtiyacı olduğunu belirtti ve mahkemeden zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.

Zanlıyı savunan Avukat Melih İlktuğ, müvekkilinin, darp edildiğini ileri sürdü ve bu yöndeki iddialarını ortaya koydu.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren nöbetçi yargıç, konu suçun yaygınlığına ve ciddiyetine vurgu yaptıktan sonra, tahkikata etki etme olasılığı olan zanlının, tahkikatın selameti açısından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

Yargıç ayrıca, zanlının doktor kontrolünden geçirilip, temin edilen doktor raporunun mahkemeye iletilmesine direktif verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75