Aynı ambara 3 kez girdiler, çalmadık eşya bırakmadılar

banner37

Güzelyurt’ta ambar açma ve hırsızlık suçlarından tutuklanan Mehmet Topaloğluları ve Karanfil Topaloğluları’yla iş birliği yapan 3 kişi daha tespit edilip, mahkemeye çıkarıldı

Aynı ambara 3 kez girdiler,  çalmadık eşya bırakmadılar
banner90
banner8

Güren TİLKİ

   Güzelyurt’ta meydana gelen ambar açma ve hırsızlık olayıyla ilgili detaylı soruşturma yürüten polis, meseleyle ilgili daha önce tutuklanan Mehmet Topaloğluları ve Karanfil Topaloğluları’yla iş birliği yapan 3 kişiye daha ulaştı.

  “Ambar açma, sirkat, mülke tecavüz, sahtekarlıkla para temini ve hırsızlık mal kabulü” suçlarından gözaltına alınan Mehmet Çamurbasmaz, Hüda Yalınayak ve Kemal Bozkurt, dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu huzurunda görüşülen davada, 3 zanlı hakkında 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

   Meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktaran polis memuru Kemal Atikoğlu, soruşturmanın sürdüğünü, olayla ilgili başka zanlıların da olabileceğini söyledi.

banner134
   Polis, 1 Şubat 2020-24 Temmuz 2020 tarihleri arasında Güzelyurt’ta Hüseyin Mitoğlu’na ait ikametgahın arka kısmında bulunan ambarın alüminyum pancura hasar verilmeksizin içeriye girildiğini belirtti.

   Polis, ambardan, 1 adet bisiklet, 2 çift akü şarj kablosu, 2 adet araç polişi yapan elektrikli alet, 1’er adet pilli matkap, spiral makinesi, mermer kesme aleti, elektrikli zımpara makinesi, araç yıkama makinesi, elektrikli araç şarj etme cihazıi zincirli kantar, at eğeri ve dizginleri, eski bakır tava, 2 adet biri 60 amper diğeri 105 amper olan akü, sayısı bilinmeyen araç tamir anahtarlarının çalındığını söyledi.

   Suçu işledikleri tespit edilen zanlılar Mehmet Topaloğluları ve Karanfil Topaloğluları’nın 18 Ağustos’ta mahkeme huzuruna çıkarıldıklarını ve aleyhlerine 7 gün tutukluluk emri alındığını anımsatan polis, 1 adet at eğeri ve dizginlerinin de bulunup emare alındığını ifade etti.

   Polis, yeni yapılan soruşturma neticesinde zanlı Mehmet Topaloğluları’nın ve Karanfil Topaloğluları’ndan ayrı başka bir günde konu ambara, zanlı Mehmet Çamurbasmaz’la birlikte girdiğini ve 2 adet akü ile belirtilen eşyaları sirkat ettiklerini söyledi.

   Zanlı Mehmet Topaloğluları’nın sirkat ettiği araç yıkama makinesini bir akrabasına verdiğini anlatan polis, aynı zanlının başka bir tarihte de söz konusu ambara zanlılar Mehmet Çamurbasmaz ile Hüda Yalınayak’la da girdiğini belirtti. Zanlı Hüda Yalınayak’ın ambardan bisiklet çaldığını ifade eden polis, bisikleti başka bir şahsa sattığının da tespit edildiğini kaydetti.

   Polis, sirkat edilen araç yıkama makinesi ile bisikletin bulunup emare alındığını, zanlı Mehmet Topaloğluları’nın ambardan sirkat edilen at eğeri, bisiklet ve araç yıkama makinesi dışında kalan eşyaları demirci dükkanı bulunan zanlı Kemal Bozkurt’a sattığını belirtti.

   Yapılan soruşturma ve aramalar neticesinde sirkat edilen 1 adet kantarın zanlı Mehmet Topaloğluları’nın zanlı Kemal Bozkurt’a sattığının, onun da başka bir şahsa sattığının belirlendiğini anlatan polis, kantarın bulunup emre alındığını söyledi.

   Polis, meseleyle ilgili başka zanlıların da olduğunu, aranan emareler bulunduğunu belirtti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75