banner6

Aynı apartmanda aynı saatlerde hem soygun hem hırsızlık

banner37

Yenikent’te alacak meselesi yüzünden soygun yapılan evin bulunduğu apartmandaki bir başka dairede de aynı saatlerde hırsızlık olayı gerçekleştiği ortaya çıktı, soygun zanlılarıyla birlikte iki kişi daha tutuklandı

Aynı apartmanda aynı saatlerde hem soygun hem hırsızlık
banner151 banner143

“SOYGUNA 4 KİŞİ KATILDI”… Leonard Chukwu’nun darp edilerek soyulması olayının zanlıları olarak tutuklanan C.E.N., ile J.O.’yu, Solomon Okechi Uchendu’nun evinden de değerli eşyalarının çalınması olayının zanlıları olarak tutuklanan U.M.O., ile U.M.N.’yi birlikte mahkemeye çıkaran polis, soygun zanlılarından C.E.N.’nin ikinci gönüllü ifadesinde soygunu 4 kişiyle gerçekleştirdiklerini itiraf ettiğini belirtti ve soygunda çalınan cep telefonunun hırsızlık zanlılarının evinde bulunduğunu söyledi.

Ahmet UÇAR

Yenikent bölgesinde 16 Kasım’da darp ve soygun olaylarının yaşandığı apartmanda aynı saatlerde bir başka dairede de hırsızlık olayı yaşandığı ortaya çıktı.


Soygun zanlılarından birinin “soygunu 4 kişiyle yaptık” itirafı ve aynı apartmandan gelen ‘hırsızlık’ şikayetiyle ilgili soruşturma sırasında, soygun yapılan evden çalınan cep telefonunu hırsızlık zanlılarının evinde bulan polis iki meselenin soruşturmasını birleştirdi.


Polis, dün dört zanlıyı birlikte mahkemeye çıkararak haklarında 3 gün tutukluluk emri aldı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Temay Sağer’in huzurunda gerçekleşen dünkü tutukluluk duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğüne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Havva Yorgancı yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

  C.E.N., J.O., U.M.O., ve  U.M.N., isimli zanlıların “Soygun ve mülke tecavüz” suçlarından methaldar olduğunu belirten Yorgancı, zanlı C.E.N.’nin beraberinde henüz isimleri tespit edilemeyen 4 siyahi erkek şahıs ile birlikte 16 Kasım 2020 tarihinde ve saat 20.00 sıralarında, aralarında daha önceden husumet bulunan Leonard Chukwu’nun Yenikent’teki ikametgahına izinsiz girerek mülke tecavüz suçunu işlediklerini kaydetti.


Yorgancı, zanlıların Leonard Chukwu’yu evinde darp ettiğini dile getirerek, evde bulunan I Phone 11 Pro marka cep telefonunu, oturma odası içerisinde saklanan 6 bin 400 Euro nakit parayı ve bir adet Apple marka laptopu sirkat edip soygun suçunu işlediğini bildirdi.


Polis soruşturmasının aynı gün içerisinde başlatıldığına işaret eden Yorgancı, Leonard Chukwu’ya ait I Phone 11 marka cep telefonunun zanlı J.O.’nun tasarrufunda bulunarak emare alındığını ifade etti.


Yorgancı, 17 Kasım 2020 tarihinde zanlılar C.E.N., ve J.O.’nun derdest emri gereği tutuklandığına işaret ederek, 18 Kasım 2020 tarihinde ise mahkeme huzuruna çıkarılan söz konusu zanlıların aleyhine 2 gün tutukluluk emri alındığını anlattı.


Temin edilen bu süre zarfında zanlı C.E.N.’nin ikinci bir gönüllü ifade vererek bu suçları 4 kişi ile birlikte işlediklerini itiraf ettiğine dikkat çeken Yorgancı, bu ifadenin teyit ve tekzip çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Polise ikinci bir şikayet daha gitti

Yorgancı, 19 Kasım 2020 tarihinde aynı apartmanın başka bir dairesinde ikamet etmekte olan Solomon Okechi Uchendu’nun da polise yapmış olduğu şikayette, olay günü ikametgahında bulunan 1 adet Samsung marka televizyon ile bir adet Playstation 4 marka oyun cihazının sirkat edildiğini bildirdiğini ve iki meselenin birbiriyle bağlantılı olduğunu vurguladı.


İkinci şikayet üzerine başlatılan soruşturmada zanlı U.M.O., ve U.M.N.’nin ikametgahında mahkeme emri ile arama yapıldığını belirten Yorgancı, yapılan arama sonucunda birinci şikayetçi Leonard Chukwu’ya ait Apple marka laptopun ve ikinci şikayetçi Solomon Okechi Uchendu’ya ait Samsung marka televizyon ve Playstation 4 marka oyun cihazının bulunduğuna vurgu yaptı.


U.M.O., ve U.M.N., adlı zanlıların 19 Kasım 2020 tarihinde mahkeme emri ile tutuklandığını, meseleyle ilgili soruşturmanın geniş çaplı olarak devam ettiğini söyleyen Yorgancı, aranmakta olan şahısların söz konusu olduğunu ve çalınan 6 bin 400 Euro tutarındaki nakit paranın hâlâ bulunamadığını kaydederek, zanlıların aleyhine 3 günlük tutukluluk emri temin etti.


Polisin talebini yerinde bulan Yargıç Temay Sağer, istenen tutukluluk emrini verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 04:11
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104