Aynı caddede 10 ayda 4'üncü kundaklama

banner37

Gazimağusa’da “David’s People Bistro-Cafe” isimli işyeri kimliği meçhul kişi veya kişiler tarafından kundaklandı

Aynı caddede 10 ayda  4'üncü kundaklama
banner87

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da kentin en işlek caddesi olan İsmet İnönü Bulvarı (Salamis Yolu) üzerinde faaliyet gösteren 4 farklı restoran ve bar tarzındaki işyeri son 10 ay içerisinde kundaklandı.

Kentin popüler mekânlarından Salih Energin ve Sıdıka Energin’in işletmesindeki David’s People Bistro-Cafe isimli işyeri dün sabah saat 03.45’te kimliği meçhul kişi veya kişiler tarafından yakıldı.

İşyerinin güneye bakan dış kısmına muhtemelen yanıcı madde dökülüp ateş verildiği öğrenilirken, yangının işyeri çalışanları ve itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede işyerinin içerisine sıçramadan söndürüldüğü bildirildi.

Yangın sonucu iş yeri içerisindeki 2 koltuk, 1 masa ve tente branda yanarak zarar görürken, binanın iç kısımlarının ise islenerek hasar gördüğü belirtildi.

Mekanı kundkalandı kendi de yandı

Kundaklama anı, işyerinin güvenlik kameralarına an be an yansıdı. Görüntülerde, bir kişinin işyerinin güneye bakan dış kısmına yanıcı madde dökerek ateşe verdiği görülüyor. Söz konusu kişinin işyerini ateşe verdikten sonra aniden yükselen alevlerden kendisinin de etkilendiği görüldü.

Gazimağusa polisi kundaklama olayı ile ilgili olarak geniş çaplı soruşturma başlattı. Kamera görüntülerinden yol çıkan polis, söz konucu kimliği meçhul kişi veya kişileri tespit etmek için dün gün boyu çalışma yürüttü. Kişinin alevlerden yaralanmış olmasını göz önünde bulunduran polis devlet hastaneleri, özel hastaneler ve eczanelerden araştırma yaptı ve bazı önlemler aldı.

Olay yerinde görüşlerine başvurmaya çalıştığımız işyeri yetkilileri polisin soruşturmasını gizli yürüttüğünü ve bu nedenle bu aşamada bir şey söylemek istemediklerini söyledi.

10 ayda 4 işyeri yakıldı

Kentin en popüler caddesi olan İsmet İnönü Bulvarı üzerinde son 10 aylık süreç içerisinde bar ve restoran tarzı 4 işyeri kundaklandı. İlk kundaklama olayı 11 Ağustos 2017 tarihinde caddeye 10 metre uzaklıkta Bahriyeli Sokak üzerinde faaliyet gösteren Yemliha Edizer’in işletmesindeki “The North Bar” kundaklanması sonucu tamamen kullanılmaz hale gelmişti.

Yine bu olaydan sadece birkaç ay sonra cadde üzerindeki Cengiz Salih Soykök ve İranlı Sahap Eisapour’un işletmesinde olan ve açılışına sayılı günler kalan Big Boss isimli bar kundaklanmıştı. Bu barı kundakladığı iddia edilen kişilerin Türkiye’ye kaçtıkları belirlenmişti.

İsmet İnönü Bulvarı üzerinde faaliyete geçtikten yaklaşık 3 ay sonra Berlin Bar Cafe Nargile isimli mekanda 10 Haziran 2018 sabahı yanıcı madde dökülerek kundaklanmıştı. Kundaklama sonucu bu mekanla birlikte 3 işyeri daha yangından zarar görmüştü

Kundaklama nedeniyle biri mekanın işletmecilerinden olan A.T ve A.K tutuklanmıştı.
 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER