Aynı daireyi 2 kişiye sattığı iddia ediliyor

banner37

Gazimağusa’da Reflex Team Co Ltd. Şti Direktörü B.K., mahkeme emrine riayetsizlikten tutuklandı; teminata bağlanarak serbest kaldı

Aynı daireyi 2 kişiye sattığı iddia ediliyor
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da Reflex Team Co LTd. Şti Direktörü B.K., mahkeme emrine riayetsizlikten tutuklandı; mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı ve serbest kaldı.

Meseleyle ilgili tutuklanan B.K., dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartıldı. B.K, yargılanıncaya kadar KKTC dışına çıkmaktan men edilerek, haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesine emir verildi.

İşadamı B.K.’nin, İsmet İnönü Bulvarı üzerinde inşa ettiği Platinum Apartmanı’nın 7. katındaki 14 numaralı daireyi 2 kişiye sattığı öne sürülüyor. İşadamı B.K’nin, söz konusu daireyi A.D.’ye 140 bin TL’ye sattıktan sonra şartlara uymadığı gerekçesiyle A.D.’nin sözleşmesini iptal ettiği ve mahkemenin, konu dairenin başkalarına satışını ve devrini yasaklamasına rağmen S.İ.D.’ye 48 bin Stg.’ye sattığı iddia ediliyor.

Sıra yargıda

Dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ersoy Saydağ’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Ersoy Saydağ, zanlının, 23 Kasım 2017’de, direktörü olduğu Reflex Team Co LTd. Şti.’nin, İsmet İnönü Bulvarı üzerinde inşa etmekte olduğu Platinum Apartmanı’nın 7. katındaki 14 numaralı daireyi, müşterisi A.D.’ye 140 bin TL’ye sattıktan sonra aralarında imza ettiği satış sözleşmesini, şartlara uymadığı gerekçesiyle iptal ettiğini anlattı.

banner134
Ersoy Saydağ, sözleşmenin iptaline müteakip A.D.’nin Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde zanlı aleyhine, 1932/1997 sayılı hukuk davası açtığını ve bu davayla ilgili mahkemenin 11 Ekim 2017’de, söz konusu daireyi başkalarına satışını ve devrini yasakladığını dile getirdi.

Saydağ, mahkeme emrinin icra memuru tarafından zanlıya tebliğ edilmesine karşın, zanlının, konu daireyi, bu kez S.İ.D.’ye 48 bin Stg.’ye sattığını anlattı.

S.İ.D.’nin 24 Haziran’da polise şikayette bulunduğunu kaydeden tanık polis, 14 Ağustos’ta ise tüm apartman müşterilerinin Hukuk Dairesi’ne şikayette bulunduğunu anlattı.

Yapılan soruşturma çerçevesinde, meselenin 22 Nisan’da aydınlatıldığını anlatan tanık polis, mahkemeden KKTC vatandaşı olup aleyhindeki suçlamaları reddeden zanlıyı, davaları görüşüleceği tarihte mahkemede hazır olması için uygun bir teminata bağlamasını istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıyı KKTC dışına çıkmaktan men edip, bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Çiğdem Güzeler ayrıca, zanlının, haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75