banner6

Aynı evde kaldığı kadına tecavüz etmekle suçlanıyor

banner37

Aynı evde kaldığı kadına  tecavüz etmekle suçlanıyor
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Askeri yasak bölgeyi ihlal ederken tutuklanan Hindistan uyruklu M.K. isimli kadın, tutuklanmadan önce aynı evde kaldığı H.A.’nın kendisine tecavüz ettiği yönünde şikayette bulundu. 

   “Cinsel tecavüz” ve “Cinsel saldırı” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı H.A, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 1 gün tutukluluk emri alındı.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Savcı Ahmet Özlemler’in tanığı olarak yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Toykan Gülerler, 07.06.2022 tarihinde meydana gelen ‘Birinci derece askeri yasak bölgeyi ihlal’ meselesinde tutuklu bulunan Hindistan uyruklu M.K.’nın yapmış olduğu şikayette, zanlı H.A.’nın (E-30) 04-05.06.2022 tarihinde Alayköy’de birlikte kaldıkları evde birkaç kere kendi arzusu hilafına aykırı olarak ‘Cinsel tecavüzde bulunduğuna’ dair şikayette bulunduğunu kaydetti.  
   Gülerler, Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde Kadın doğum uzmanı tarafından müştekiye yapılan muayenesinde vajinasında yırtık olduğu ancak yırtığın eski olduğu ayrıca herhangi bir ekimoz veya laserasyon izlenmediğinin belirlendiğini anlattı.

   Gülerler, ikametgahtan çarşaf, yastık gibi bazı emarelerin alındığını ve soruşturmanın devam ettiğini belirtip, zanlının aleyhinde bir gün tutukluluk talep etti.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, istenen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104