Aynı iş yerinden daha önce de para çalmış

banner37

Yılmazköy’deki bir iş yerinde N.V.’nin çantasından 7 bin 842 TL nakit para çalmakla suçlanan A.E., teminatla serbest bırakılırken, polis zanlının bir itirafını da açıkladı

Aynı iş yerinden daha önce de para çalmış
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA


Yılmazköy’de bir iş yerinde N.V.’ye ait çantadan 5 bin 642 TL nakit paranın sirkat edilmesiyle ilgili tutuklanan zanlı A.E.’nin polise, farklı bir tarihte yine aynı işyerinden 2 bin 200 TL çaldığı itirafında bulunduğu açıklandı.


Çantadan parayı alırken kameraya yakalanan A.E.’nin polise suçunu itiraf ettiği ve ikinci bir gönüllü ifade verdiği belirtildi. A.E., aleyhindeki suçlardan yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, polis memuru Ferhat Oruç’u tanık olarak dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Oruç, 14 Haziran tarihinde Yılmazköy’de faaliyet gösteren Volkan Latif Elektronik ve Hırdavat Şirketi’nde N.V.’ye ait gri renk el çantasında bulunan 5 bin 642 TL nakit paranın sirkat edildiğini kaydetti.


banner134
Polis memuru Ferhat Oruç, aynı gün yapılan geniş çaplı araştırma ve konu işyerine ait güvenlik kameralarından yapılan incelemede bahse konu parayı Yılmazköy’de sakin zanlı A.E.’nin sirkat ettiğinin tespit edildiğini mahkemeye aktardı.


Oruç, zanlı A.E.’nin aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını ve zanlının ikinci bir gönüllü ifade vererek, 2 Haziran’da 2 bin 200 TL daha çaldığını itiraf ettiğini kaydetti.


Oruç, zanlının üzerinde yapılan aramada tasarrufunda bin 108 TL nakit para bulunarak emare alındığını söyledi.


Meseleyle ilgili olarak zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirten Oruç, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.


Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2021, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75