Aynı marketten daha önce de içki çalmış

banner37

Lefkoşa’da bir süpermarketten 5 şişe içkiyi sirkat ederken kameralara yakalanan H.Ö.’nün tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı

Aynı marketten daha önce de içki çalmış
banner99

Ahmet UÇAR

YENİ BİLGİYE ULAŞILDI… Lefkoşa’da 16 Nisan günü, bir süpermarkete girerek içki reyonundan toplam değerleri 597 TL olan 6 adet 75’lik Red Label marka içkiyi pantolonunun cebine koyup sirkat eden zanlı H.Ö.’nün tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı. Polis, incelenen kamera kayıtlarında zanlının aynı gün içerisinde yine aynı marketten Black Label marka 2 şişe daha içki çaldığının anlaşıldığını dile getirerek, zanlının içkileri aranmakta olan bir şahsa verdiğini söylediğini belirtti.

Lefkoşa’da 16 Nisan günü, Kermiya’da faaliyet gösteren bir süpermarkete girerek içki reyonundan toplam değerleri 597 TL olan 6 adet 75’lik Red Label marka içkiyi pantolonunun cebine koyup sirkat eden zanlı H.Ö.’nün tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.

Polis, incelenen kamera kayıtlarında zanlının aynı gün içerisinde aynı marketten Black Label marka 2 şişe daha içki çaldığının anlaşıldığını dile getirerek, zanlının içkileri aranmakta olan bir şahsa verdiğini söylediğini belirtti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Kazım Sevinç, zanlı H.Ö.’nün “Sirkat” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Sevinç, zanlının 16 Nisan 2021 tarihinde, saat 12.35 – 12.45 saatleri arasında Kermiya’da Kemal Şemiler Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Kiler isimli süpermarkete müşteri olarak girdiğini belirterek, içki reyonundan toplam değerleri 597 TL olan 6 adet 75’lik Red Label marka içkiyi pantolonunun içine koyup sirkat ettiğini ve marketten çıktığını kaydetti.

Zanlının kamera kayıtlarından tespit edildiğini dile getiren Sevinç, ikametgahında tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını ifade etti.

Sevinç, kamera kayıtları incelemelerinde zanlının aynı market içerisinden 16 Nisan 2021 tarihinde 2 şişe daha Black Label marka içki çaldığının anlaşıldığına işaret ederek, zanlının içkileri aranmakta olan bir şahsa verdiğini beyan ettiğini anlattı.

Serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki edebileceğine dikkat çeken Sevinç, zanlının 5 gün süreyle daha tutuklu kalmasını talep etti.

banner134

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88