Aynı suçu işlemeye devam edebilir

banner37

Lefkoşa’da bir süpermarketten 5 şişe içkiyi sirkat ederken kameralara yakalanan H.Ö., yargılanmayı cezaevinde bekleyecek

Aynı suçu işlemeye devam edebilir
banner8

Ahmet UÇAR

“BENZER SUÇLARI VAR”… Polis, zanlının benzer suçlarının bulunduğunu dile getirerek, serbest kalması halinde bu suçları işlemeye devam etme ihtimalinin kuvvetli olduğunu vurguladı. Zanlı, 1 ayı geçmeyecek süreyle cezaevine yollandı.

Lefkoşa’da 16 Nisan günü, Kermiya’da faaliyet gösteren bir süpermarkete girerek içki reyonundan toplam değerleri 597 TL olan 6 adet 75’lik Red Label marka içkiyi pantolonunun cebine koyup sirkat eden zanlı H.Ö., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı ve 1 ayı geçmeyen süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Polis, zanlının benzer suçlarının bulunduğunu dile getirerek, serbest kalması halinde bu suçları işlemeye devam etme ihtimalinin kuvvetli olduğunu vurguladı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Kazım Sevinç, zanlı H.Ö.’nün “Sirkat” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

banner134
Sevinç, zanlının 16 Nisan 2021 tarihinde, 12.35 – 12.45 saatleri arasında Kermiya’da Kemal Şemiler Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Kiler isimli süpermarkete müşteri olarak girdiğini belirterek, içki reyonundan toplam değerleri 597 TL olan 6 adet 75’lik Red Label marka içkiyi pantolonunun içine koyup sirkat ettiğini ve marketten çıktığını kaydetti.

Zanlının kamera kayıtlarından tespit edildiğini dile getiren Sevinç, ikametgahında tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını ifade etti.

Sevinç, kamera kayıtları incelemelerinde zanlının aynı market içerisinden 16 Nisan 2021 tarihinde 2 şişe daha Black Label marka içki çaldığının anlaşıldığına işaret ederek, zanlının içkileri aranmakta olan bir şahsa verdiğini beyan ettiğini anlattı.

Soruşturmanın tamamlandığına dikkat çeken Sevinç, benzer suçlarının bulunması ve serbest kalması durumunda aynı suçları işlemeye devam etme ihtimalinin yüksek olması nedeniyle zanlının mahkemenin uygun göreceği bir süreyle cezaevine gönderilmesini talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının 1 ayı geçmeyecek süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’nde beklemesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2021, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75