Aynı tarlaları 3 farklı kişiye sattı

banner37

Girne’de 2017 yılında sattığı iki tarlayı daha sonra aynı belgelerle 2 farklı kişiye daha satan ve bu yolla toplamda 103 bin TL’yi sahtekarlıkla temin eden Musa Ermemiş ile suç ortağı Serkan Karal aleyhine yürütülen soruşturma halen devam ediyor

Aynı tarlaları 3 farklı kişiye sattı

Ahmet VAMIK

Esentepe bölgesinde 2017 yılının Mayıs ayında kendisine ait iki tarlayı M.I.’ya satan ve söz konusu tarlaların tapusunu M.I.’ya devreden Musa Ermemiş’in tasarrufunda bulunan eski tapular aracılığı ile 2017 yılının Haziran ve Temmuz aylarında söz konusu tarlardan birisini 50 bin TL karşılığında Y.Y.’ye, diğer tarlayı ise 53 bin TL karşılığında A.K.’ye satış sözleşmesi karşılığında sattığının ortaya çıkması üzerine tutuklandı.
Zanlı aleyhine yürütülen soruşturma kapsamında Musa Ermemiş’in suç ortağı Serkan Karal’da tespit edilerek gözaltına alındı. Dün Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan iki zanlı aleyhinde 3’er günlük ek tutukluluk emri alındı.


3 gün daha tutuklu kalacaklar
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin’i tanık olarak dinletti.
Zanlılar Musa Ermemiş ve Serkan Karal’ın 2017 yılı içerisinde Girne’de meydana gelen “Evrak Sahteleme” ve “Sahtekarlıkla Para Temini” suçlarından methaldar olduklarını belirten polis memuru Mustafa Özmüezzin, zanlılar aleyhinde yürütülen soruşturmanın halen devam ettiğini belirterek, serbest kalmaları halinde yürütülen soruştmaya etki etme olasılığı yüksek olan zanlıların tutuklu kalmalarını talep etti.
Yargıç Mesut Mesutoğlu, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlıların 3 gün süreyle daha tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER