“Aynı yanlışları devam ettirirsek varacağımız yer aynı olacaktır”

banner37

banner87
“Aynı yanlışları devam ettirirsek varacağımız yer aynı olacaktır”
banner90
banner99

Özersay, bayrakla ilgili herkesin tepki gösterdiğini ve konsensusla bu olayın kınandığını belirterek, geçmişte Güney’de Talat’a yapılan saldırının ardından polis genel müdürünün görevden alındığını anımsatarak yine bu şekilde tepkiler görmek istediklerini söyledi.

Bayrağın tüm toplumlar için hassas bir konu olduğuna işaret ederek, tarih boyunca bayrakla ilgili yaşanan olaylara örnekler veren Özersay, bu konuda adım atılması çağrısında bulundu.

banner134
Özersay, kendisinin Özyiğit gibi düşünmediğini ve Crans Montana’da sürecin başarısızlığa uğradığına inandığını kaydederek, “Crnas Montana’da müzakereler çökmeseydi şu an müzakerelerin temel kavramı ne olacak şeklinde bir konuşma yapmayacaktık” dedi.

“2020’de hala masa üzerimize devrilmesin siyasetinin ne kazandıracağıyla ilgili çalışmaları gerektiğini” ifade eden Özersay, “aynı yanlışları devam ettirirsek varacağımız yer aynı olacaktır” dedi.

Neyin müzakere edileceğinin ve ortaya neyin konulacağının belirlenmesi gerektiğine işaret eden Özersay, yönetimi ve zenginliği paylaşma noktasında bir zihniyet değişikliği gerektiği konusunda hemfikir olunduğunu ancak kendisinin bu değişikliğin olduğuyla ilgili bilgisi bulunmadığını söyledi.

Özersay, şu ana kadar atılan adımların umut verici olmadığını ve daha öncekinden farklı bir noktaya ulaşılmadığını anlatarak, ‘zenginliği ve yönetimi paylaşma’ koşunda milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75