Aynı yerden 5 kez hırsızlık yapmış

banner37

Gazimağusa’daki bir işyerinden defalarca yiyecek çalmaktan tutuklanan ve ülkede kaçak kaldığı tespit edilen P.A.A., yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Aynı yerden 5 kez hırsızlık yapmış
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’daki Karakaya Market’ten, 25 TL değerinde, 3’ü somun, 1’i dilimli 4 ekmek ve 1 litre kolayı sirkat edip kaçtığı esnada, market sorumlusuna yakalanan Nijerya uyruklu P.A.A., isimli zanlı aleyhine yürütülen soruşturma bitti.

Aynı suçu 5 kez işlediği tespit edilen ve ülkede izinsiz ikamet eden P.A.A., ileride yargılanmak üzere 2 ayı geçmeyen bir süreliğine Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü duruşmada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, talebi aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mustafa Çebi’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Mustafa Çebi, zanlının, sirkat, mülke tecavüz, KKTC’de izinsiz ikamet ve sokağa çıkma yasağını ihlal suçlarından methaldar olduğunu anımsattı.

banner134
Mustafa Çebi, zanlının, 11 Mayıs 2021’de, saat 02.00’de, Gazimağusa’da Fevzi Çakmak Bulvarı üzerinde, kale kapısı girişinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini H.T.’nin yaptığı Karakaya Market’in bina dışında kalan, açık alandaki, kapalı ancak kilitsiz ekmek dolabında muhafaza edilen, toplam 25 TL değerindeki 3’ü somun 1’i dilimli 4 ekmek ile 1 litre Fanta marka içeceği sirkat edip kaçtığı esnada, işyeri sorumlusuna yakalandığını hatırlattı.

Polise yapılan şikayet üzerine tutukladığı zanlının, aynı işyerine, 3, 6 ve 13 Mart, 25 Nisan ve 11 Mayıs’ta, toplam 5 kez giriş yaptığını tespit ettiğini kaydeden tanık polis, 30 Eylül 2020’den beridir ülkede izinsiz ikamet eden zanlı aleyhine başlattığı soruşturmasını tamamladığını ifade ederek, mahkemeden zanlıyı yargılanıncaya kadar cezaevine göndermesini istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, KKTC’deki yasal statüsünü dikkate aldıktan sonra, zanlıyı, her ne şart altında olursa olsun 2 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne hükümsüz tutuklu olarak gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75