banner6

Azerbaycan ile iişkileri geliştirme konusunda mutabık kalındı

banner37

New York temasları devam eden Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, dün Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Mammadiyarov ile ikili bir görüşme gerçekleştirdi.

Azerbaycan ile iişkileri geliştirme konusunda mutabık kalındı
banner99

Enformasyon Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, Birleşmiş Milletler Merkezi’nde yer alan ve samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede iki Bakan, Kıbrıs konusundaki gelişmeleri değerlendirdi.

Bakanlar, bölgesel dış politika konularında görüş alışverişinde bulundu ve iki kardeş ülke arasında var olan yakın ilişkilerin geliştirilmesine yönelik adımlar atma konusunda mutabık kaldı.

Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu dün ayrıca, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin Barışı Koruma Operasyonlarından Sorumlu Yardımcısı Herve Ladsous ile Birleşmiş Milletler Merkezi’nde başbaşa görüştü. Görüşmede, Ada'daki BM Barış Gücü operasyonları ile ilgili konular ele alındı ve Kıbrıs Türk tarafının görüşleri gündeme getirildi.

Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, önceki akşam ise, İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından heyetler onuruna düzenlenen resepsiyona katıldı. Ertuğruloğlu, resepsiyonda çeşitli ülkelerden Dışişleri Bakanları ile temaslar gerçekleştirdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2016, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104