banner6

Azmettiren belirlenmeye çalışılıyor

banner37

Gazeteci Çağlar Yüksel’in evinin önünde darp edilmesi olayıyla ilgili tutuklanan üç kişinin tutukluluk süresi uzatıldı

Azmettiren belirlenmeye çalışılıyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Demirhan’da 2 Ağustos’ta gece yarısı evine girmek üzereyken iki kişinin saldırısına uğrayan gazeteci Çağlar Yüksel’in darp edilmesiyle ilgili tutuklanan üç kişinin tutukluluk süresi uzatıldı.


Olayla ilgili soruşturmaya devam eden polis, tutukladığı T.K.O., A.T. ve M.T.A.’yı dün mahkemeye çıkararak aleyhlerine  üçer günlük tutukluluk emri aldı ve zanlıların müştekiyle aralarında bir husumet olmaması nedeniyle saldırının bir azmettiricisi olup olmadığının araştırıldığını yineledi.

banner134


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis çavuşu Ersan Yaran, meseleyle ilgili olguları aktardı.


Mahkemede yeminli şahadet veren Yaran, 02.08.2021 tarihinde saat 23.45 raddelerinde Demirhan’da ikamet etmekte olan gazeteci Çağlar Yüksel’in ikametgahının avlusu içerisine girdiği sırada iki erkek şahıs tarafından saldırıya uğradığını belirtti. Yaran, iki kişinin tasarruflarında bulunan beyzbol sopası ile Çağlar Yüksel’in başına ve vücudunun çeşitli yerlerine vurmaları sonucu, başının arka kısmında yaklaşık 5 santim kesinin oluşmasına sebebiyet vererek yaraladıklarını ve ciddi şekilde darp ettiklerini söyledi.


Yaran, aynı gün Çağlar Yüksel’in Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ilk tedavisi yapıldıktan sonra bilinç kaybı yaşadığını ve müşahede altına alındığını kaydetti.


Polis çavuşu Ersan Yaran, mesele ile ilgili yapılan çok yönlü tahkikat sonrasında üç zanlının tutuklandığını belirtti. Yaran, zanlı A.T.’nin polise yaptığı sözlü beyanda diğer iki arkadaşıyla Yüksel’in evinin yakınına gittiklerini, zanlı T.K.O.’nun arabadan beyzbol sopası aldığını ve M.T.A. ile birlikte eve yönelip, bir süre sonra telaşla arabaya döndükleri yönünde beyanda bulunduğunu mahkemeye aktardı.


Yaran, zanlılar T.K.O., A.T. ve M.TA.’nın müşteki ile aralarında bir husumet olmadığından olayı azmettiren bir kişi olup olmadığının araştırıldığını kaydetti.


Meseleyle ilgili olarak tahkikatın devam ettiğine vurgu yapan Yaran, zanlıların tahkikata müdahale etmesinin kuvvetle muhtemel olduğunu söyleyip, poliste üç gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.


Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104