Baba – kız ağır yaralandı

banner37

Gazimağusa- Karpaz anayolundaki ‘Mücahitler Çemberi’nde kontrolü kaybedilen motosiklet yoldan çıktı

Baba – kız ağır yaralandı
banner90
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa- Karpaz anayolu üzerindeki ‘Mücahitler Çemberi’ olarak bilinen yerde 41 yaşındaki Mehmet Kaptan Debreli’nin kullanımındaki motosiklet, direksiyon hâkimiyetinin kaybolması sonucu yolun solundan çıkıp yol kenarında bulunan köprü ayağına çarptı.

Kaza sonucu motosiklet sürücüsü Mehmet Kaptan Debreli ve motosiklette yolcu olarak bulunan 14 yaşındaki kızı Defne Çilem Debreli ağır yaralandı.

Mehmet Kaptan Debreli, kaburgalarında ve belinde kırık, akciğerinde kanama ve şuur bulanıklığı nedeniyle Yakın Doğu Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde müşahede altına alındı.

Defne Çilem Debreli’nin de omuriliğinde kırık oluşması nedeniyle Gazimağusa Devlet Hastanesi Nöroloji Servisi’nde müşahede altına alındı.

banner134
 

Direksiyon hâkimiyeti kayboldu

 

Polis Basın Subaylığı kaza ile ilgili yaptığı açıklamada, kazanın dün saat 09:10’da Gazimağusa-Karpaz anayolu 14 ve 15’inci kilometreleri arasında Mücahitler Çemberi olarak bilinen yerde meydana geldiğini bildirdi.

Beyarmudu’nda sakin Mehmet Kaptan Debreli’nin yönetimindeki PZ 020 plakalı Yamaha marka motosiklet ile Karpaz istikametine doğru seyrettiği sırada Mücahitler Çemberi’ni dönmeye çalıştığı esnada direksiyon hâkimiyetini kaybederek köprü ayağına konu motosikletin ön kısmı ile çarptığı bildirildi.

Kaza sonrasında motosiklet sürücüsü Mehmet Kaptan Debreli ve motosikletin arka kısmında yolcu olarak bulunan Defne Çilem Debreli’nin, kaza mahalline gelen ambulanslarla Gazimağusa Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldıkları belirtildi.

Acil serviste yapılan ilk yardım tedavisinin ardından Mehmet Kaptan Debreli önce Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne ardından da Yakın Doğu Üniversitesi Yoğun Bakım Servisi’ne sevk edildi. Kaza sırasında her iki kazazedenin de helmetlerinin takılı olduğu bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 08:55
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75