Baba-oğul zanlılar tutuksuz yargılanacak

banner37

İnşaat alanında çıkan kavgada biri ağır iki kişiyi yaralamaktan tutuklanan Cafer Taş ve Hüseyin Taş, 8’er bin TL nakdi teminat yatırarak serbest kaldı

Baba-oğul zanlılar  tutuksuz yargılanacak
banner90
banner8

Ayşe BULUT

   İskele’de yapımı devam eden kolej inşaat alanında çıkan kavgada biri ağır iki kişiyi yaralamaktan tutuklanan baba-oğul zanlılar Cafer Taş (42) ile Hüseyin Taş (21), aleyhlerindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Meseleyle ilgili soruşturmasını tamamlayan polis, iki zanlıyı dün teminat talebiyle İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkardı.

   İskele Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan ve meselenin soruşturmasını yürüten polis memuru Sedat Tombul, mahkemede verdiği şahadetinde, 28 Ekim 2020 tarihinde saat 13.30’da, İskele'de, yapımı devam eden kolej inşaat alanı içerisinde çıkan kavganın olgularını aktardı.

   Sedat Tombul, zanlıların, yaptıkları kalıp işinde, kendilerine engel olduğu gerekçesiyle tartıştıkları Sınırüstü’nde sakin Fikri Akan (29) ve oraya giden abisi Salim Akan’ı (36) vücutlarının muhtelif yerlerine, ellerinde tutunmakta oldukları kalıp sıkma kelepçeleri ve keserin keskin ağzıyla vurarak ciddi şekilde darp edip, vahim zarara uğrattıklarını söyledi.

   Kavga sonucu Salim Akan’ın kafatasında kırık, şakağında ise 5 santim kesi oluştuğunu kaydeden tanık polis, adı edilenin kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altına alındığını ve hayati tehlikesinin bulunduğu ifade etti.

   Salim Akan’ın tedavisinin devam ettiğini belirten tanık polis, soruşturmasını tamamladığını söyleyerek zanlıların uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Mahkeme, yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışlarını yasakladığı zanlının her birinin 8’er bin TL nakdi teminat yatırmaları ve KKTC vatandaşı ikişer kefilin 100’er bin TL’lik zanlıların lehine kefalet senedi imzalaması karşılığında serbest bırakılmalarına, zanlıların teminat şartlarını yerine getirememeleri halinde ise 2’şer ay cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75