Baba-oğul zanlılar yine uyuşturucuyla yakalandı

banner37

Uyuşturucu suçundan birçok sabıkası bulunan O.Ö. ve U.Ö. isimli zanlılar bu kez de toplam 65 gram sentetik cannabinoid tasarrufundan tutuklandı

Baba-oğul zanlılar yine uyuşturucuyla yakalandı
banner99

Sedef BOŞNAK
40 GRAMI ATTILAR, 25 GRAM DAHA BULUNDU… Benzer birçok sabıkası bulunan baba-oğul zanlılar O.Ö. ve U.Ö.’yü mahkemeye çıkaran polis, önceki gün polise yakalanacaklarını anlayan zanlıların yaklaşık 40 gram sentetik cannabionidi arabadan attıklarını, evlerinde yapılan aramada ise yaklaşık 25 gram daha uyuşturucu bulunduğunu belirtti. Mahkeme, zanlıların soruşturma amacıyla 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Gazimağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri, benzer birçok sabıkası olan baba-oğul zanlıları yine uyuşturucu tasarrufu suçundan tutukladı.

Meseleyle ilgili bulundukları araçta ve evlerinde yapılan aramada toplam 65 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçiren polis, O.Ö. (E-60) ve U.Ö.(E-32) aleyhine, mahkemeden tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri aldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten savcı Hasan Çaltılı, meseleyle ilgili olguları aktarması için polis memuru Mustafa Kavaz’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, 23 Temmuz’da saat 13.30’da Gazimağusa’da gerçekleştirdikleri operasyonun olgularını mahkemeye aktardı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, zanlı O.Ö.’nün kullanımında bulunan araçta yolcu olarak bulunan U.Ö.’nün polisleri fark etmesi üzerine tasarrufunda bulunan yaklaşık 40 gram ağırlığındaki sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi araçtan dışarıya attığı sırada tespit edildiğini söyledi.

Mustafa Kavaz, benzer birçok sabıkası olan zanlıları ileri soruşturma için alıkoyduğunu belirttikten sonra, zanlıların ikametgahında yaptığı aramada da sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan 25 gram ağırlığındaki maddeyi bularak zapt ettiğini dile getirdi.

Kavaz, emareleri analiz için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, maddelerin muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için PGM’ye bağlı Parmak İzleri Şubesi’ne gönderdiğini kaydetti.

banner134

Başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süreye ihtiyacı olduğunu belirten tanık polis, mahkemeden zanlılar aleyhine tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, konu suçun yaygınlığına ve ciddiyetine vurgu yaptıktan sonra, tahkikata etki etme olasılığı olan zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88