Baba-oğul'un kararı 4 Eylül'de açıklanacak

banner37

Alayköy’deki evinde ölü olarak bulunan Zehra Sorver’in katil zanlısı olarak tutuklanan ve suçlamaları reddeden eşi Levent Sorver ve 17 yaşındaki oğlu M.C.S.’nin Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargı sürecinin sonuna gelindi

banner87
Baba-oğul'un kararı 4 Eylül'de açıklanacak
banner8

Emine UYSAL

Alayköy’deki evinde ölü olarak bulunan Zehra Sorver’in katil zanlısı olarak tutuklanan ve suçlamaları reddeden eşi Levent Sorver ve 17 yaşındaki oğlu M.C.S.’nin Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargı sürecinin sonuna gelindi.

Zehra Sorver’in öldürülmesiyle ilgili tutuklanan eşi Levent Sorver ve oğlu M.C.S, cinayet suçlamasını reddetmiş ve Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, Zehra Sorver’in oğlunun yaşının 17 olması nedeniyle davanın duruşmalarını kapalı oturum olarak gerçekleştirilmesine karar vermişti.

Aylardır süren cinayet duruşmaları dün tarafların hitaplarını yapmasının ardından kararı okunmak üzere 4 Eylül’e ertelendi.

Baba- oğul, 15 Haziran 2017 tarihinde sabah saatlerinde Namık Kemal Sokak No.2 Alayköy adresinde ikamet eden 45 yaşındaki Zehra Sorver’in boğazının sıkılıp kafasının sert bir zemine vurularak öldürülmesi, öldürülme sonrasında maktuleye içerisinde tuz ruhu ihtiva eden solvent maddenin ağız yoluyla içirilmesi suçlamasıyla itham edilmişti.

Baba- oğul tüm suçlamaları reddetmişti.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Ahmet Varol davayı yürütürken, sanıkların savunmasını ise avukatları İsmet İzer ve Ömer Adal üstlenmişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2018, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108