banner6

'Babalar ve dedeler siyasetine son verilsin'

banner37

Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP) Yeni Güçler Genel Başkan Yardımcısı Tözün Tunalı, “Babalar ve dedeler” siyasetine son verilmesi gerektiğini ifade etti.

'Babalar ve dedeler siyasetine son verilsin'
banner151 banner143

Tunalı yaptığı yazılı açıklamada, “Bir ülke düşünün ki bir kişi 30 sene ülkeye hakim olsun. Bir parti düşünün ki 30 senedir yıkılamıyor. Bu menfaat düzeni hiç yıkılamıyor. Bu düzeni sağlayanlar halen daha siyasette etkin olmaya çalışıyorlar. Siyaseti meslek edinmişler ülkenin kaderi olmamalıdır. Siyasetin çöküşü ve halkın güvensizliğinin tüm nedenleri bu babalar ve dedelerdir” iddiasında bulundu.

Tunalı, “babalar ve dedelerin” halen siyasete etki etme gayretlerine devam ettiklerini . siyaseti aile siyasetine çevirmekten de çekinmediklerini, .KKTC halkının siyasilere güven duymama nedenlerinden bir tanesinin de bu babalar ve dedeler olduğunu öne sürdü.

Tunalı, “Önümüzdeki yıl yapılacak olan seçimlerin sancısı şimdiden başladı.Kulislerde yine ayni isimler, kendi aile yakınlarını aday yapıp meclise sokma gayretleri devam ediyor....” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 18:27
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104