Baf köyüne Kıbrıslı Türk muhtar

banner37

Güney Kıbrıs’ta 18 Aralık’ta gerçekleştirilen yerel seçimde, Baf’ın “Androliku” (Gündoğdu) köyüne Kıbrıslı Türk muhtar Hasan Eskul’un seçildiği bildirildi.

Baf köyüne Kıbrıslı Türk muhtar
banner8

Fileleftheros gazetesi, Eskul’un babasının, Androliku köyünü terk etmeyen Kıbrıslı Türklerden olduğunu kaydederken, Androliku’da bugün, karma evlilik yapan 6 Kıbrıslı Türk ailenin ikamet ettiğini yazdı.

Gazete, DİSİ Başkanı Averof Neofitu’nun, milletvekili Kostas Konstandinu ile birlikte dün, Androliku Muhtarlığı’na giderek Eskul’u ziyaret ettiğini ve köydeki karma evliliklerin, yeniden birleşme için mücadele veren bir ülke için en güzel mesaj olduğunu söylediğini kaydetti.

banner134
Habere göre Neofitu, Eskul’un, Kıbrıs sorununa bir an önce çözüm bulunması arzusundan duyduğu mutluluğu dile getirdi ve Androliku gibi, tüm Kıbrıs’ta Kıbrıslı Türkler ile Kıbrıslı Rumların bir arada yaşadığını görmek istediğini ifade etti.

Eskul ise, kendisini ziyaret eden Neofitu ile Konstandinu’ya teşekkürlerini sunarak, Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in çözüme çok yaklaştığını ve Anastasiadis sorunu çözemezse, yerine kim seçilirse seçilsin, sorunu çözemeyeceğini kaydetti.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2016, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75