banner6

Baf Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı'ndan ilginç açıklama

banner37

Baf Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (EVE) Andreas Dimitriadis, Çin Halk Cumhuriyeti Hükümeti’nin, Çin vatandaşlar tarafından ev satın alınmasına ilişkin Güney Kıbrıs’a yönelik sermaye akışının veya ikamet izni için gerekli olan büyük yatırımların kesilmesine ilişkin karar aldığını ileri sürdü.

Baf Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı'ndan ilginç açıklama
banner151 banner143

Alithia gazetesi ekonomi ekine göre, Baf Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (EVE) Andreas Dimitriadis, Rum Haber Ajansı’na (KİPE) yaptığı açıklamada, Çin Hükümeti’nin bu kararından söz ederken, konunun ciddiyetinden ötürü, Rum Ticaret ve Sanayi Odası (KEVE) ile Rum Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla yapılan faaliyetlerden de bahsetti. 

Gazete, Çin’in bu kararına ilişkin olarak ilgili yerlerden bilgi almaya çalıştıklarını ancak herhangi bir yanıt alamadıklarını, ilgili bir başka birimin ise EVE Başkanı’nın açıklamalarının içeriğinden haberdar olmadığından da söz ettiğini belirtti. 

Gazete ayrıca, Dimitriadis’in açıklamalarının teyit edilmesi için Rum Dışişleri Bakanlığı’ndan bilgi istenildiğini ancak karşılık alınamadığını yazdı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 11:10
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104