banner6

Bagajdan bir kadın ve 302 adet peruk çıktı

banner37

Metehan’da Güney Kıbrıs’a geçmek isteyen bir araçta şüphe üzerine yapılan aramada bulunanlar herkesi şaşırttı

Bagajdan bir kadın ve 302 adet peruk çıktı
banner150 banner150 banner151 banner152

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da Metehan Kara Sınır Kapısı’ndan önceki akşam Güney Kıbrıs’a aracı ile geçmeye çalışan Güney Kıbrıs’ta sakin zanlı Mpessa Desire’nin aracına da yapılan aramada, aracın bagaj kısmında gizlenmiş halde bir kadın ve yaklaşık 15 bin TL değerinde 302 adet peruk bulundu.

   Aracın bagajında yakalanan zanlı Beatrice Embwo Ikini isimli kadın, perukları satmak için güneye götürdüğünü itiraf etti.

   “Suç işlemek için gizli ittifak” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Mpessa Desire ve Beatrice Embwo Ikini dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

   Mahkemede mesele ile ilgili yeminli şahadet veren Sevinç, zanlı Mpessa Desire’nin 27 Mart tarihinde saat 21.30 sıralarında Metehan Kara Sınır Kapısı’ndan Güney Kıbrıs’a geçiş yapmak istediği esnada hareketlerinden şüphelenilmesi üzerine aracında yapılan aramada konu aracının bagaj kısmında gizlenmiş olarak, askeri yasak bölgeyi ihlal etmek üzereyken Beatrice Embwo Ikini’nin tespit edildiğini anlattı.   

   Polis memuru Kazım Sevinç, zanlı Beatrice Embwo Ikini’nin tasarrufunda 302 adet naylondan mamul peruk bulunduğuna ve zanlının konu perukları güneyde satmak niyeti olduğunu beyan ettiğine vurgu yaptı.

  Tahkikatın tamamlandığını, zanlı Mpessa Desire’in GKRY’ de ikamet ettiğini, zanlı Beatrice Embwo Ikini’nin ise KKTC’de öğrenci statüsünde olduğunu belirten Sevinç, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

   Yargıç Cenkay İnan, iki zanlının da 45 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 08:56
banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88