banner6

Bağımsız Kıbrıs Lefke'deydi: Sanayi Holding Belgeseli İzlendi

banner37

Dün akşam Lefke AKM’de, Bağımsız Kıbrıs Etkinlikleri çerçevesinde Bağımsızlık Yolu tarafından düzenlenen Sanayi Holding Belgeseli gösterimi yapıldı.

Bağımsız Kıbrıs Lefke'deydi: Sanayi Holding Belgeseli İzlendi
banner99

“Kıbrıslı Türk Halkı Üretimden Kasten Uzaklaştırıldı”

banner134

Bölge halkının da katılım gösterdiği gösterimden önce Bağımsızlık Yolu Üyesi Şenel Kim söz alarak, bağımsızlık için üretimin gerekliliğini vurguladı. Kim, Kıbrıslı Türk halkının TC egemenlerince dayatılan bilinçli politikalarla üretimden uzaklaştırılarak bağımlı hale getirilmeye çalışıldığının ayrıca altını çizdi. Bağımsız Kıbrıs Etkinlikleri çerçevesinde bu belgeselin seçilmesinin nedenini ise; Kıbrıslı Türk halkının Sanayi Holding batırılmadan nasıl üretim yapabildiğini göz önüne serip, bu halka kasten mal edilmeye çalışılan “tembellik” karakteristiğinin aslında koca bir yalan olduğunu ortaya çıkarmak olarak açıkladı.  Şenel Kim, konuşmasının ardından sözü açılış konuşmasını yapmak üzere Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya’ya bıraktı.

Aziz Kaya konuşmasında, Kıbrıslı Türk halkının üretken bir karaktere sahip olduğunu, üretimin ise bağımsızlığın önkoşulu olduğunu vurgularken, Sanayi Holding aktifken bölgeden de birçok insanın otobüslerle çalışmaya gittiğinin altını çizdi. Ayrıca  Kaya, bölgede bu tip bir etkinlik düzenleyenlere teşekkür ederek sözlerine son verdi.

Kaya’nın açılış konuşmasını takiben film gösterimine geçildi. Gösterimin ardından sohbet niteliğinde yapılan fikir alışverişi sonrasında  14 Ağustos’ta Lefkoşa’da yapılacak olan Bağımsız Kıbrıs Yürüyüşü’ne çağrı yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2017, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104