banner6

Bağımsızlık Yolu: Ne Türkiye'de ne Kıbrıs'ta AKP karanlığına geçit vermeyeceğiz!

banner37

Bağımsızlık Yolu, yayımladığı basın açıklamasıyla, TC Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye halklarına uyguladığı “zulmü” endişe ve öfkeyle takip ettiklerini belirtti. Açıklamanın tam metni şöyle:

Bağımsızlık Yolu: Ne Türkiye'de ne Kıbrıs'ta AKP karanlığına geçit vermeyeceğiz!
banner99

Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki faşist darbenin Türkiye halklarına uyguladığı zulmü endişe ve öfke ile takip etmekteyiz.

Erdoğan Faşizmi'nin muhalefeti pasifize etme arzusu, dün akşam yaşanan siyasi operasyonla doruğa ulaşmıştır. Meclis'te temsil edilen, 6 milyon kişinin oy verdiği Halkların Demokratik Partisi'nin eşbaşkanları ve milletvekillerini göz altına aldıracak kadar kendini kaybeden iktidarın bu girişimi halk iradesine darbedir ve kesinlikle kabul edilemez.

Açık faşizmle yönetilen, zorbalığın her geçen gün arttığı Türkiye coğrafyasında halkların kararlı direnişini selamlıyoruz.

Faşist iktidarın her daim saldırı odağı olan, diz çökmeyen ve teslim olmayan HDP'nin yanında, ülkeyi ateşe sürükleyen AKP'nin karşısındayız.

Bizler, halklar ve demokratik güçler olarak, ne Türkiye'de ne Kıbrıs'ta AKP karanlığına geçit vermeyeceğiz. Tüm faşist iktidarlar gibi Erdoğan Faşizmi de yıkılacak, demokrasi yeniden inşa edilecektir.

Faşizme karşı omuz omuza!

Bağımsızlık Yolu

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104