banner6

Bağımsızlık Yolu: Sendikal bürokrasinin uzlaşısı bizim uzlaşımız değil!

banner37

Bağımsızlık Yolu, yayımladığı basın açıklamasıyla, sendikaların hükümetle uzlaşısından duyulan rahatsızlığı ifade ederek, halkın haklı direnişi karşısında duracak iktidarın olmadığını ifade etti. Açıklama şöyle: 

Bağımsızlık Yolu: Sendikal bürokrasinin uzlaşısı bizim uzlaşımız değil!
banner151

Halkın inisiyatifiyle oluşan bir başkaldırı daha ne yazıktır ki Sendikal Platform’un müdahil olması sonucu sönümlenmiş ve halk nazarında hiçbir meşruluğu kalmamış bir hükümete sendikalar boyun eğmiştir.

Öğrencilerin samimi kaygı ve öfkeleriyle örgütlenen bu direnişi hiçbir sendika ya da siyasi örgüt temsil etmemektedir. Öğrencilerin haklı eylemliliğiyle yaratılan toplumsal dinamizmi Sendikal Platform’un gasp etmesinden ve "toplumsal uzlaşı" adı altında kendi zümresel çıkarları doğrultusunda hükümetle anlaşmasından duyduğumuz rahatsızlığı paylaşmak isteriz.

Sendikacılığın bürokratikleşmesi, hantallaşması ve zümresel çıkarlara odaklı hareket etmesinin halka zarar verdiğinin bilinciyle sendikaları özeleştiriye davet ediyoruz. Ayrıca emek mücadelesinin mevcut bürokratikleşmeden kurtulması için özel sektörde sendikalaşma talebini daha da yükselteceğimizi belirtiriz. Özel sektör çalışanlarının çocuklarının karanlıkta okula gitmeye devam edeceği bir uygulamaya "uzlaşı" diyen sendikacılık anlayışını yıkacak olan özel sektörün örgütlülüğüdür.

Halkın haklı direnişi karşısında duracak iktidar yoktur. Gençlerin ve halkın haklı tepki ve taleplerinin mesai saatlerine indirgenmesi çabası başarılı olamayacaktır. Saatler geri alınmalı, yol güvenliği için acil ve kapsamlı program hazırlanmalı, hükümet özür dileyip istifa etmelidir.

Bağımsızlık Yolu

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2016, 10:58
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110