banner6

Bağırsak torbaları 10 gün içerisinde gelecek

banner37

Bütçe yetersizliği nedeniyle ihaleye geç çıkılmasından dolayı bağırsak torbasına gereksinim duyan ve hastanelerde bulunmadığı için mağduriyet yaşayan hastalara iyi haberi İlaç ve Eczacılık Dairesi Müdürü Konde verdi:

Bağırsak torbaları 10 gün içerisinde gelecek
banner99

Ahmet UÇAR

Bütçe yetersizliği nedeniyle hastanelerde başta ilaç olmak üzere ihtiyaç duyulan diğer tıbbi malzemeler zamanında tedarik edilemediği için hastalar büyük mağduriyet yaşıyor.

Bağırsak torbasına ihtiyacı olan hastalar da bu mağduriyetten olumsuz etkilenenler arasında.

Bağırsak hastalığı olan kişilerin kullandığı bağırsak torbaları da bir süredir hastanelerde bulunmuyor ve hastalar da çile çekiyor.

Tedavide önem arz eden bağırsak torbalarını bulamayan hastalar, sorunlarına çare bulunması için KIBRIS’ı arayarak mağduriyetlerini anlattı.

İlaç ve Eczacılık Dairesi Müdürü Serap Konde, sorunun çözümlendiğini ve 10 gün içerisinde hastalara bağırsak torbalarının verilebileceğini kaydetti.

“Sorun, ihaleye geç çıkılmasından kaynaklı”

Gazetemize konuşan İlaç ve Eczacılık Dairesi Müdürü Serap Konde, bütçe yetersizliğinden dolayı ihaleye geç çıkıldığını, bu nedenle bağırsak torbalarının getirilmesinde gecikmeler yaşandığını ifade etti.

İhalede izlenen prosedürün de zaman kaybına yol açtığına işaret eden Konde, ihale sürecinin yeni bittiğini, tüm hastalar için siparişlerin verildiğini ve sorunun 10 gün içerisinde ortadan kalkacağını vurguladı.

banner134

  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88