Bağış: Milletimizin ve Kıbrıs Türklerinin haklarının gasbedilmesine izin vermeyeceğiz

banner37

Bağış: Milletimizin ve Kıbrıs Türklerinin haklarının gasbedilmesine izin vermeyeceğiz
banner90
banner8

Türkiye Cumhuriyeti Prag Büyükelçisi Egemen Bağış 30 Ağustos 2020 Zafer Bayramını kutladı.

Bağış mesajında şunları kaydetti.

banner134
“Ülkemizin dost ve müttefiği olan Çek Cumhuriyeti’nde yaşayan tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Bizlere bu zaferi armağan eden Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve ordumuzun tüm mensuplarını rahmet ve minnetle yad ediyor; şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanımızın Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun da her vesile ile vurguladıkları gibi; Milletimiz, dün olduğu gibi bugün de istiklal ve istikbali için canından aziz bildiği vatanı uğrunda aynı fedakarlık ve cesareti göstermeye hazırdır. Türk Silahlı Kuvvetlerinin milli bekamızı korumak gayesiyle sınırlarımız içinde ve dışında yürüttüğü mücadele, bunun en açık delilidir. Suriye'nin kuzeyinde, Irak'ta ve Doğu Akdeniz'de ülkemize karşı kurulan tüm tuzakları bozmaya kararlıyız. Milletimizin ve Kıbrıs Türklerinin haklarının gasbedilmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz. Büyük Zafer'den aldığımız ilham ve cesaretle Türkiye’yi daha aydınlık, daha müreffeh bir geleceğe taşımak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Ülkemize güvenen dostlarımızın desteği, aziz milletimizin dirayeti, bize inanan kardeşlerimizin duasıyla tıpkı 98 sene önce olduğu gibi, inşallah kutlu mücadelemizi zaferle taçlandıracağız.

Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun. “ ifadelerine yer verdi

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2020, 20:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75