banner6

Bağlıköy yasa boğuldu

banner37

LAÜ emekli Öğretim Görevlisi Robin Michael Montague Davie, Bağlıköy’deki evinde ölü bulundu

Bağlıköy yasa boğuldu
banner150 banner151 banner143

Lefke Avrupa Üniversitesi’nde (LAÜ) uzun yıllar öğretim görevlisi olarak hizmet verdikten sonra emekliye ayrılan ancak ülkemizde yaşamaya devam eden İngiliz uyruklu Robin Michael Montauge Davie, dün öğleden sonra Bağlıköy’deki evinde ölü olarak bulundu.


Yaşamını sürdürdüğü Bağlıköy’de sevilen kişi olan Davie’nin cansız bedenini de dün saat 14.00 sıralarında evine yemek götüren bir arkadaşının bulduğu bildirildi.


Elde edinilen bilgilere göre, yemek götüren arkadaşı, evin salon kısmında yerde yatan Davie’nin cansız bedeniyle karşılaştı.


Cengiz Topel Hastanesi’nden giden sağlık görevlilerinin muayenesinin ardından Davie’nin cansız bedeni otopsi için Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, polis de her ihtimale karşılık evde inceleme yaptı, soruşturma başlattı.


Polis Basın Subaylığı da “Ani ve Gayri Tabii Ölüm” başlığı altında şu açıklamayı yaptı:


“Bugün (dün) saat 14.00 sıralarında, Bağlıköy’de sakin Robin Michael Montague Davie (E-57), kalmakta olduğu ikametgahı içerisinde ölü olarak bulunmuştur. Adı edilenin doktor tarafından yapılan dış muayenesinde, darp ve cebir izine rastlanmadı. Ölüm sebebi yapılacak otopsinin ardından belli olacaktır. Soruşturma devam etmektedir.”

Lapta Huzurevi’nde ölüm


Öte yandan, Lapta Huzurevinde kalmakta olan 87 yaşındaki Bertil Zilha Kalaycılar da dün aniden rahatsızlanarak yaşamını yitirdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110