banner6

Bağlıköylüler haklarını istiyor

banner37

Bağlıköy’de kırsal kesim arsası için başvuran 30 kişiden, sadece birine arsa verildi

Bağlıköylüler haklarını istiyor
banner151 banner143

Güren TİLKİ

Lefke’ye bağlı Bağlıköy’de kırsal kesim arsası için müracaat alındı. Köyden 30 kişi başvuru yaptı ancak sadece bir kişiye bu hak verildi…

Kırsal kesim arsası için başvuranlar ancak alamayanlar ise, bu duruma tepki gösterdi. Sorunlarının arsa verilen kişiyle olmadığını belirten gençler, uygulamayı eleştirdiklerini vurguladı.

“Hakkımızı istiyoruz” diyen gençler, artık ayrımcılığın önüne geçilmesini istiyor.

Kaya: Arsaların sit alanı olduğunu öğrendik

Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, iki ay önce İçişleri Bakanlığı’nın Bağlıköy’de kırsal kesim arsasıyla ilgili müracaat formu dağıttığını belirtti.

Kaymakamlık, belediye ve köy muhtarının ilk aşamada bu müracaatlardan haberi olmadığını öğrendiklerini ifade eden Kaya, arsalar için öngörülen alanın da sit alanı olduğunu öğrendiklerini söyledi.

Kaya, müracaat edenlere adaletli şekilde arsa dağıtılmasını isteyerek önceliğin Bağlıköylü olup da ihtiyacı olanlar olmasını istediklerini ifade etti.

Hak arıyorlar

Hasan Leyla İçer, yıllar önce kendisine hak sahibi olduğu için evrak verildiğini, müracaatını yaptığını ancak uygun görülmediği için kendisine arsa verilmediğini belirtti. Uygun görülüp de kendisine arsa verilmesi durumda, geçmişte aldığı ve kendisine uygun olan arsayı herhangi bir köylüye vereceğini ifade eden İçer, kendi hakkından vazgeçeceğini söyledi.

Tahsin Buldaç, köyde kalmadığı için kendisine arsa verilmediğini belirterek köyde kaldığını, adaletli şekilde hakkın yerini bulmasını istediklerini ifade etti.

Zihni Buldaç da, arsa verilen kişiye karşı herhangi bir sorunları olmadığını kendilerinin uygulamaya karşı olduğunu belirtirken Keziban İçer, gençlere haklarının verilmesini talep etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2017, 09:09
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104