banner6

Bahçeciler, 4 Şubat’ta itham edilecek

banner37

King Autos, Özmerhan Group ve Opel Plaza’nın 2016 yılında eş zamanlı kundaklanması olayının “azmettiricisi” olarak aranan ve geçtiğimiz ay ülkeye girerken tutuklanıp, cezaevine gönderilen Enver Bahçeciler’in yargı süreci başladı

Bahçeciler, 4 Şubat’ta itham edilecek
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da King Autos, Özmerhan Group ve Opel Plaza’nın 19 Şubat 2016 tarihinde eş zamanlı kundaklanması olayının “azmettiricisi” olarak olay gününden beri aranan ve geçtiğimiz ay ülkeye girerken tutuklanıp, cezaevine gönderilen Enver Bahçeciler’in yargı süreci başladı.


Hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde bulunan Enver Bahçeciler dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, ön soruşturma (PI) duruşmasına hazır olduğunu beyan etti.


Boşnak, davada tanık hazır edebilmek için davanın ertelenmesini talep etti. Bahçeciler’in avukatları Süleyman Dolmacı ve Betül Ciyaslıoğlu, davanın ertelenmesine itiraz etmedi. Yargıç Hazal Hacımulla, davayı ithamın yapılıp, PI duruşmasına başlanılmak üzere 4 Şubat’a erteledi.

Milyonlarca liralık hasar meydana gelmişti


Lefkoşa’da 19.02.2016 tarihinde saat 00.35’te Halil Kahraman’ın sahibi olduğu King Oto isimli iş yerine iddialara göre Enver Bahçeciler’in azmettirmesi ile giden Mahmut Selkar ve Mustafa Kaya’nın konu iş yerine ait çinkodan mamul antrepo içerisinde park halinde bulunan toplam değerleri 507 bin sterlin olan 9 adet değeri yüksek araçlar üzerine yanıcı maddeyi döküp ateşe vermek sureti ile kasten ve kanunsuz olarak hasara uğratmıştı.


Aynı tarihte saat 00.50’de Lefkoşa’da Ömer Arhun’un sahibi olduğu Özmerhan Finans isimli iş yerine yine iddialara göre Enver Bahçeciler’in azmettirmesi ile giden Evren Baysal ile suçun işlenmesinde imkan sağlayıp yardımcı olan Adem Bağlars’ın, konu işyerine ait doğuya bakan camdan mamul ana giriş kapısına sert bir cisim ile kasten ve kanunsuz olarak vurup kırdıktan sonra, bina içerisine yanıcı madde döküp ateşe vermek suretiyle yakarak 10 bin TL maddi zarar yaparak kasten yangın çıkarmıştı.  


Aynı tarihte saat 00.35’te Lefkoşa’da Gönyeli Çemberi yanında Ömer Arhun’un sahibi olduğu Opel Plaza isimli işyerine iddialara göre Enver Bahçeciler’in azmettirmesi ile giden Eren Baysal ve Ozan Ögeyik ile suçun işlenmesinde imkan sağlayan ve yardımcı olan Adem Bağlars’ın konu iş yerinin kuzeye bakan kısmında satışa arz edilmek üzere antrepo içerisinde park halinde bulunan toplam değerleri 217 bin sterlin olan 15 adet aracın üzerine yanıcı maddeyi döküp ateşe vermek sureti ile kasten ve kanunsuz olarak hasara uğratmıştı.

Adı geçen diğer kişiler mahkûm olmuştu


Hatırlanacağı üzere 2016 yılında üç işyerinin kundaklanması olayıyla ilgili tutuklanan 5 kişi, yargılanmıştı.


Adem Bağlars’la birlikte yakalanıp aynı suçlardan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Mahmut Selkar ve Evren Baysal 9 yıl, Eren Baysal ve Ozan Ögeyik 8 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110