banner6

Bahçeciler’in yargılanması yeni adli yıla kaldı

banner37

Bahçeciler’in yargılanması  yeni adli yıla kaldı
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da King Autos, Özmerhan Group ve Opel Plaza’nın 19 Şubat 2016 tarihinde eş zamanlı olarak kundaklanmasının “azmettiricisi” olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan ve davası Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilen Enver Bahçeciler dün mahkemeye çıkarıldı. Avukatları aracılığıyla aleyhindeki davaları kabul etmeyeceğini beyan eden Bahçeciler’in davası yeni adli yıla ertelendi.

   Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso ve sanığın avukatı Betül Ciyaslıoğlu hazır bulundu.

   Avukat Ciyaslıoğlu, mahkemenin gündeminin yoğun olduğunu gözlemlediklerini ancak müvekkilinin yargılanmak için geldiğini söylemesi duruşmada gerginliğe neden oldu.

   Başkan Fadıl Aksun, “Enver Bahçeciler’in gelmesi lütuf mu?” diyerek yurtdışına çıkış yapmaması durumunda çoktan davasının da neticeleneceğine vurgu yaptı ve davayı Yeni Adli Yıl’ın başlayacağı 20 Eylül tarihine tehir etti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104