banner6

Bahçesindeki kuyuya düşen kadın yaşamını yitirdi

banner37

Beylerbeyi’nde, kapağı çöken 4.30 metre derinliğindeki foseptik kuyusuna düşen 66 yaşındaki Sevil Bent, feci bir şekilde yaşamını yitirdi.

Bahçesindeki kuyuya düşen kadın yaşamını yitirdi
banner8

Ahmet VAMIK

Beylerbeyi (Bellapais) köyü dün yaşanan acı bir olayla sarsıldı. Beylerbeyi’nde yaşayan Bent ailesinin 66 yaşındaki annesi Sevil Bent, kapağı çöken 4.30 metre derinliğindeki foseptik kuyusuna düşerek feci bir şekilde yaşamını yitirdi. Talihsiz kadının cansız bedeni öğle saatlerinde oğlu tarafından bulundu.

İki çocuk ve beş torun sahibi Sevil Bent’in ölümü ailesini yasa boğdu. Annelerinin cansız bedeni ile karşılaşan acılı oğlu Osman ve Kızı Yelda ile eşi Ayhan’ın çığlıkları yürekleri dağladı. Sevil Bent’in ölümüne inanmak istemeyen yakınları, “Anne gitme”, “Bizi bırakıp nereye gidiyorsun?”, “Seni o kara kuyuda nasıl bıraktık?” feryatlarıyla gözyaşlarına boğuldu.

Cansız bedeni su üzerine çıktı

Her gün yaptığı gibi dün de tavuklarına yem vermek amacıyla bahçeye çıkan ve evinin bahçesinde bulunan yaklaşık 2 metre genişliğindeki foseptik kuyusunun üzerinden geçmek isteyen Sevil Bent, beton kapağı kırılan kuyunun içine düştü. Talihsiz kadının ne kadar süreyle kuyunun içerisinde kaldığı bilinmezken, su yüzeyine çıkan cansız bedeni saat 14.00 sıralarında oğlu tarafından fark edildi.

banner134

Annesinin kuyu içerisindeki cansız bedeni ile karşılaşan Osman Bent’in yardım çığlıklarına bölgede parke döşeyen inşaat işçileri yetişirken, Sevil Bent’in cesedi işçiler tarafından kuyudan çıkarıldı. Ambulans ve itfaiye ekipleri olay yerine çağrılsa da Bent için yapılabilecek bir şey kalmamıştı.

Soruşturma başlatıldı

Olay yerine giden Adli Şube ve Olay Yeri İnceleme Ekipleri, incelemeler yaparken, Sevil Bent’in kuyudan çıkarılan cansız bedeni otopsi yapılmak amacıyla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Polis tarafından yapılan açıklamada, Sevil Bent’in, kuyu kapağının çökmesi sonucu kuyuya düştüğü belirtildi ve olayla ilgili polis soruşturması başlatıldığı bildirildi.

Komşulardan ihmal iddiası

Acı haberi alan komşuları ve köy halkı da Bent ailesinin evine akın ederken, komşuları çöken kuyu kapağının daha önce çatladığını ve Ayhan Bent’in eşini kuyunun üzerinden geçmemesi için defalarca uyardığı konusunda çeşitli iddia da bulundu.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2017, 08:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88