banner6

Bahçesine giren köpeği vurup, yaralı halde ovaya attı

banner37

​​​​​​​ A.H. isimli kişi, av tüfeği ile kalçasından vurduğu köylüsünün köpeğini yaralı halde götürüp ovaya atmaktan tutuklandı, evinde çok sayıda boş ve dolu av tüfeği fişekleri bulundu

Bahçesine giren köpeği vurup,  yaralı halde ovaya attı
banner150 banner150 banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Yeniceköy’de sakin A.H., köylüsü Tahir İyici’ye ait köpeği, bahçesine girdiği gerekçesiyle av tüfeği ile kalçasından vurduğu suçlamasıyla tutuklandı.

İyici’nin şikayetiyle tutuklanan zanlı A.H., yaralı köpeği attığı yeri polise gösterdi ve köpek yaralı halde bulundu. A.H.’nin evinde çok sayıda dolu ve boş av tüfeği fişeği bulunurken, zanlının köpeği vurduğuna inanılan babasına ait 3 adet av tüfeği de emare alındı.

“Kanunsuz ateşli silah tasarrufu, taşıma, kullanma”, “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu”, “Meskun mahalde ateş etmek” ve “Hayvan Refah Yasasına aykırı hareket” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı A.H, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak polis memuru Ozan Kuşak’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşak, 15.12.2021 tarihinde saat 08.30’da Yeniceköy’de Tahir İyici’nin polise yaptığı başvuruda, köpeklerini beslemek için kafesi açtığı sırada iki köpeğinin kaçtığını, kısa süre sonra bir el av tüfeği sesi duyduğunu, sesin dar sokaktan geldiğini ve aynı köyde sakin zanlı A.H.’yi ikametgahının bahçesinde gördüğünü beyan ettiğini kaydetti.

Kuşak, aynı gün zanlı A.H.’nin tespit edildiğini ve yapılan soruşturmada, ikametgahının bahçesinde bir köpek olduğunu, tavuklarına zarar verebileceğini düşündüğünden köpeği av tüfeği ile vurduğunu, köpeği alarak römork ile ovaya attığını belirttiğini mahkemeye aktardı.

Kuşak, akabinde zanlının ikametgahı içerisinden babasına ait 3 adet av tüfeğini görevli polislere teslim ettiğini belirtti.
Kuşak, A.H.’nin söz konusu köpeği atmış olduğu yeri gösterdiğini ve köpeğin kalçasından yaralı halde tespit edilerek veterinere götürüldüğünü, yapılan kontrolde arka ayak kısmından ve kalçasından av tüfeği ile yaralanmış olduğunun tespit edildiğini kaydetti.
Polis memuru Ozan Kuşak, zanlının ikametgahında 18.50-19.30 saatleri arasında yapılan aramada zanlıya ait yatak odası içerisinde 167 adet muhtelif markalarda dolu fişek ve 174 adet muhtelif markalarda boş fişek bulunduğunu belirtti.
Meselenin tahkikatının devam ettiğini söyleyen Kuşak, zanlının serbest kalması halinde tanıklara ve emarelere müdahale etme olasılığı bulunduğundan bir gün daha tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110