banner6

Bakan Berova'nın sandalı alabora oldu

banner37

Milli Eğitim Bakanı Berova’yı, iki oğlunu ve dört misafirini taşıyan yedi metrelik sandal, Girne Turizm Limanı’nda mendirek açıklarında su alarak, batma tehlikesi geçirdi.

Bakan Berova'nın sandalı alabora oldu
banner151

Elmas TOKAY

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova'ya ait yedi metrelik ‘Berova’ adlı sandal, Girne Turizm Limanı’nda mendirek açıklarında bulunduğu bir sırada su alarak batma tehlikesi geçirdi.

Sandalda bulunan Bakan Berova, iki oğlu ve dört misafiri, büyük tehlike atlattı.

Teknede bulunan üç kişiyi Sahil Güvenlik ekibi karaya çıkarırken, geriye kalan dört kişi kendi imkânlarıyla yüzerek karaya ulaştı.

Sandal su aldı

Dün saat 18.00 sıralarında Girne Turizm Limanı’nda yaşanan olay, Sahil Güvenlik ekibini alarma geçirdi.

En fazla dört kişiyi taşıyabilen sandalda, Bakan Berova dahil yedi kişi bulunuyordu.

Mendirek açıklarında sandaldakilerin yer değişimi sırasında, bir aranda su almaya başlayan sandalın batma tehlikesi geçirmesi üzerine süratle bölgeye hareket eden Sahil Güvenlik ekipleri, sandalda bulunan 3 kişiyi kurtararak karaya çıkardı.

Sandalda bulunan diğer dört kişi ise kendi imkânlarıyla yüzerek karaya çıktı. Sandalda bulunan şahısların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi

Sandalın batışına tanık olan bir uzman kişi, 4 kişilik olan söz konusu sandala 7 kişi almanın büyük hata olduğunu söyledi.

Berova, Facebook’tan iyi olduklarını duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova, yaşadıkları talihsiz kaza sonrası Facebook hesabından kısa bir mesaj yayınladı. Berova’nın mesajı şöyle:

“Değerli dostlar, bu (dün) akşam talihsiz bir deniz kazası geçirdik. Teknemiz alabora oldu. Hepimiz çok iyiyiz. Arayan, soran tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Telefonum zarar gördüğü için kapalı, iyi ki varsınız”.

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2017, 10:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110