banner6

Bakan Besim'e açık mektup

banner37

Bakan Besim'e açık mektup
banner151 banner143

Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği, Sağlık Bakanı Filiz Besim’e açık mektup gönderdi, sağlıkta yaşanan sıkıntılarla ilgili eleştirilerde bulundu ve taleplerini iletti.

Serbest Çalışan Hekimler Birliği Başkanı Remzi Gardiyanoğlu, bugüne kadar ülkeyi yönetenlerin sağlıktaki tüm yasaları yamalı bohçaya döndürdüğünü ileri sürdü ve Sağlık Bakanı’nın bu konuda acilen mahkeme emirleri ve Sağlıktaki yasa çalışmaları hakkında bilgi edinerek gereğini yapmasını talep etti.

Mektupta, kamu hekimlerine ait olan ancak tabelaları indirilerek sağlık hizmeti vermeye devam ettiğini savunduğu, klinik ve muayenehanelerin de derhal tespit edilerek kapatılması istendi.

Mektupta, Kamu Sağlık Çalışanları’nın ister kamu hastanelerinde ister özel hastane veya kliniklerde özel hasta kabul edemeyeceğine de dikkat çekilerek bu konuda da gerekenin yapılması talep edildi…

Sağlık Bakanı Filiz Besim’in bakan olmadan önce yazdığı bir köşe yazısında birliği ‘miniminicik’ bir sağlık örgütü olarak tanımladığı da belirtilen mektupta, bu bağlamda da yönetim kurulu olarak bakana nezaket ziyaretinde bulunmayacakları ifade edildi.

Mektupta, “hukuk devletinin sağlık bakanı olarak tek beklentimiz yasalara uymanız; uymayanlar ile ilgili de gereğini yapmanızdır” denildi…

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2018, 14:07
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104