banner6

Bakan Çavuşoğlu balıkçıların sorunlarını yerinde gözlemledi  

banner37

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Gazimağusa Limanı’nda balıkçılık yapan balıkçıların sorunlarını yerinde görmek amacıyla sabaha yakın saat 03:00’te Gazimağusa Limanı’ndan balıkçı teknesiyle ve bir grup balıkçıyla denize açıldı.

Bakan Çavuşoğlu balıkçıların sorunlarını yerinde gözlemledi  
banner8

Bakanlık açıklamasına göre, balıkçıların denizde nasıl bir çalışma içinde olduklarını ve karşılaştıkları zorlukları gözlemleyen Bakan Çavuşoğlu sabah saatlerinde Gazimağusa Limanı’na geri döndü.

Bakan Çavuşoğlu dönüşünde yaptığı açıklamada, ‘2018 yılının balıkçılar için daha iyi bir yıl olacağını’ söyledi.

Balıkçılar Birliğinin daveti üzerine balıkçılarla gece boyunca çıktıkları seferde onların karşılaştıkları zorlukları görme fırsatı bulduklarını söyleyen Bakan Çavuşoğlu, ayrıca balıkçılar için ne yapılabileceği hususlarını da birlikte konuşma imkanını yakaladıklarını belirtti.

banner134

Çavuşoğlu, hükümetin gerçek balıkçılara bu mesleğin sürdürülebilmesi için yaptığı desteğin yeniden gözden geçirilerek balıkçıların daha güçlü olabilmesi adına desteğin yeniden şekilleneceğini ifade etti.

Merkezden değil yerinden yönetim anlayışla sorunların doğru tespit edilerek, ortak akılla çözüm üretilebildiğine vurgu yapan Bakan Çavuşoğlu, “Ben bilirim ben yaparım zihniyeti ile değil ortak akılla sektörlerin gelişmesi için çalışıyoruz” dedi.

ATAKAN

Balıkçılar Birliği Başkanı Kemal Atakan da, Çavuşoğlu ile birlikte gece boyunca ağlarını denize attıklarını ve balıkçıların mesleği yaparken ne gibi sorunlarla karşılaştıklarını Bakan Çavuşoğlu’na gösterme imkanı bulduklarını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2017, 17:41
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104