Bakan Nami'den alternatif enerji konusu

banner37

banner87
Bakan Nami'den alternatif enerji konusu
banner99
banner90

Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami, elektrik zammı konusunda açıklamalarda bulundu ve teknik olarak elektrik ücretlerinin nasıl hesaplandığı ve kurumun gelir ve giderlerini rakamlarla açıkladı.

banner9
Yasal zorunluluktan dolayı, sorumluluk yüklenmesinden dolayı yasayla, tarifelerin düzenlenmesinin şart olduğunu ve geçmiş hükümet döneminde yasal olarak yapılması gereken 66 milyon TL yapılmadığından bunun sor Maliye Teftiş Kurulu’unca gerekli araştırmanın yapıldığını söyledi. Bunu mazeret olarak değil, bilinmesi adına söylediğini kaydeden Bakan Nami, geçmiş dönemde yapılması gereken düzenleme yapılmadığı için bu dönem bu düzenlemelerin biraz yüksek olduğunu söyledi.

Bakan Nami, konuşmasında Güney Kıbrıs ile Kuzey Kıbrıs arasındaki elektrik ücretlerini karşılaştırdı ve bizdeki sorunun maliyetlerden değil başka unsurlardan kaynaklandığını söyledi. Yenilenebilir enerjiden daha fazla yararlanmak için çalışmaların devam ettiğini kaydeden Nami, güneş enerjisi konusunda da kapasitenin artırılacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner109