banner6

Bakan Oğuz'a nezaket ziyareti

banner37

Kuzey Kıbrıs Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Rektörü Prof. Dr Enver Arpa Bakan Oğuz’a nezaket ziyaretinde bulundu. 

Bakan Oğuz'a nezaket ziyareti
banner99

Kuzey Kıbrıs Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Rektörü Prof. Dr Enver Arpa Bakan Oğuz’a nezaket ziyaretinde bulundu. 

BAKAN OĞUZ’A NEZAKET ZİYARETİ

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Kuzey Kıbrıs Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Rektörü Prof. Dr Enver Arpa ve beraberindeki heyeti kabul etti.
 
Ziyarette üniversitenin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verildi.
 
ARPA
 
Kuzey Kıbrıs Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nin (ASBÜ)üçüncü yılını tamamladığını bildiren Prof. Dr. Arpa, bu yıl ilk kez üçüncü ülkelerden öğrenci kabulüne başladıkları bilgisini verdi. Arpa, üniversitenin yüzün üzerinde akademik faaliyet gerçekleştirdiğini ve bir çok kurumla işbirliği yürüttüklerini söyledi. Türkiye’deki mefrudatın burası ile ayni doğrultuda yürütüldüğünün altını çizen Prof. Dr. Arpa, kendi kadrolarını oluşturduklarını ve eğitimde taviz vermediklerinin altını çizdi.
 
OĞUZ
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Oğuz, üniversitelerle ilişkilere önem verdiklerini ve işbirliğine açık olduklarını söyledi. Ülkenin lokomotif sektörlerinden biri olan üniversitelerin sektörün gelişmesi adına büyük önem arz ettiğine vurgu yapan Oğuz, üniversite sektörünün gelişmekte olduğunu belirterek, eğitimdeki kalite ve güvenin farkındalık yaratan unsurlardan olduğuna parmak bastı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104