Bakanlar Kurulu’nda alınan kararda gelişme!

banner37

banner87
Bakanlar Kurulu’nda alınan kararda gelişme!
banner90
banner99

Başbakan Ersin Tatar, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Bakanlar Kurulu’nda alınan karara ek olarak “ülkemize bu gece itibariyle girecek KKTC vatandaşları ve tüm yabancılara, devlet tarafından belirlenen gözlem merkezlerinde 14 günlük karantina kurallarının uygulanması kararını üretmiştir” ifadelerine yer verildi.

Tatar'ın paylaşımı şöyle:

"Sağlık Bakanlığımız Bulaşıcı Hastalıklar Yasası Tahtında; Bakanlar Kurulumuzca bugün açıklanan kararlara ek olarak ülkemize bu gece itibariyle girecek KKTC vatandaşları ve tüm yabancılara, devlet tarafından belirlenen gözlem merkezlerinde 14 günlük karantina kurallarının uygulanması kararını üretmiştir. Bu karar, bu gece adamıza gelmesi beklenen ve içerisinde İngiltere’den gelen  KKTC vatandaşlarının da bulunduğu uçaktaki tüm yolculara uygulanacaktır. Aranan karara uymayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır."

Öte yandan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’da kişisel sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Özersay’ın paylaşımı şöyle:

Son birkaç saat içerisinde gerek ülkemizde gerekse Türkiye Cumhuriyeti’nde meydana gelen gelişmeleri de dikkate alarak, yarın saat 12:00’de uygulayacağımızı açıkladığımız kararı kapsam olarak genişletme ve erkene alma yoluna gidiyoruz:

Bu akşam gelecek olan uçaklardaki tüm yolcular da dahil hem KKTC hem de diğer tüm ülke vatandaşları (Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da dahil) bundan böyle bu akşamdan itibaren belirlenen gözlem merkezlerinde 14 gün karantina altına alınacaklar.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108