banner6

'Bakanların birbirine düşmesi ibret verici'

banner37

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan, Hükümete Ercan Havalimanı’yla ilgili açıklama ve gerekli denetimleri yapması için çağrıda bulundu.

'Bakanların birbirine düşmesi ibret verici'
banner151

BKP Basın Bürosu aracılığıyla yazılı açıklama yapan İzcan, hükümeti “kontrolden çıkmış bir araba gibi sağa sola savrularak yoluna devam etmeye çalışan bir yapıya” benzeterek “Halkın gözünün içine baka baka yolsuzluk, hırsızlık ve hukuksuzluklarına hiç çekinmeden devam etmektedirler” ifadesini kullandı.

İzcan, parlamentonun ve hükümetin halk nazarında geçerliliğini yitirdiğini; yaşananlar karşısında halkın hükümet ve parlamentodaki partilere karşı gizliden gizliye tepki ve öfkesinin büyüdüğünü savundu.

“Halk yaşanan yolsuzluk, hırsızlık, hukuksuzluklar karşısında var olan siyasi yapıya büyük bir öfke ve tepki duymakta ancak bu öfke ve tepkisini örgütlü bir mücadeleye çevirememektedir” diyen İzcan, parlamento dışında bulunan sol, demokrat, yurtsever güçlerin esas amacının bir araya gelerek halkı örgütlemek olması gerektiği görüşünü bildirdi.

“Hükümetin iki bakanının birbirine düşmesi ibret vericidir”

Ercan Havaalanı’yla ilgili sözleşmenin 4 yıllığına uzatılması konusunda “hükümetin iki bakanının birbirine düşmesinin” ibret verici olduğunu vurgulayan İzcan, “Bakanlar kurulu üyesi bir bakan çıkıp ‘İhaleyi kazanan şirket samimiyetsizlik içinde hiçbir yatırım yapmadı, ödemesi gereken parayı ödediğinden emin değilim, Ercan sağlıklı bir denetime tabi değildir’ diyorsa ortada ciddi bir suiistimal var demektir. Hükümeti derhal açıklama yaparak gerekli denetimleri yapmaya davet ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 14:15
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110