Bakanlık şikayetleri dinledi, işçiler geri döndü

banner37

KKTC Kıyı Emniyet Gemi Arama Kurtarma Şirketi’ne bağlı çalışan 17 işçi, çalıştıkları şirketin kendileriyle çalışmayacağına dair tebliğ göndermesi üzerine eylem yapmak için Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na gitti

Bakanlık şikayetleri dinledi, işçiler geri döndü
banner90

Mustafa ÖZYAĞCI

KKTC Kıyı Emniyet Gemi Arama Kurtarma Şirketi’ne bağlı çalışan 17 işçi, çalıştıkları şirketin dün 1 Temmuz tarihinden sonra kendileriyle çalışmayacaklarına dair tebliğde bulunması üzerine, hem şikayetlerini bildirmek hem de eylem yapmak için Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na gitti.

banner9
İşçiler, eylem öncesi Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ile görüşmek istedi, ancak Bakan ile görüşemeyence bu kez Bakanlık Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı ile görüştü.

Toplantının ardından basına herhangi bir açıklama yapmayan taraflar, konuyla ilgili gelişmeleri daha sonra bildireceklerini belirtti.

Toplantıda çalışanların sorunlarını dinleyen Bağzıbağlı’nın, çalışanların mağduriyetlerinin giderilmesi için bir takım girişimlerde bulunulacağını söylediği öğrenildi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı olarak 2000 yılında kurulan ve yüzde 51 hissesinin devlete ait olduğu Kıyı Emniyet Gemi Arama Kurtarma Şirketi’nde mağduriyet yaşayan işçiler, yetkililerin yaşanan karmaşıklığı gidermesini talep etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108