Balalan sahili çöplerden arındırıldı

banner37

ARUCAD Tasarım Fakültesi Karpaz’da ‘Robinson Crusoe Atölyesi’ düzenledi

banner87
Balalan sahili çöplerden arındırıldı
banner90
banner8

   Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi’nin (ARUCAD) Tasarım Fakültesi akademisyen ve öğrencileri Mehmetçik Belediyesi işbirliğiyle Karpaz’ın Balaban Sahili’nde ‘Robinson Crusoe Atölyesi’ düzenledi.
   Sahil temizliği yaparak deniz kirliliği ve çevreye verilen zararın farkındalığını artırmak amacıyla düzenlenen atölyeye ARUCAD Tasarım Fakültesi akademisyenleri, öğrencileri ve çalışanları katıldı.
   Mehmetçik Belediyesi işbirliğiyle gerçekleşen üç günlük atölyede, ilk gün Balalan sahil şeridinden çöpler toplandı ardından, bir tasarım ve inşa oturumu düzenlendi. Atölye sonunda tamamlanan atık çöplerden oluşan heykel tasarımı çevre kirliliği konusundaki endişelerini iletmek için bir ‘Totem Direği’ sembolüne dönüştü. Totem Direği heykelinin son tasarımı, Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli tarafından ilgiyle karşılandı ve Mehmetçik köyünde merkez köy meydanına taşındı. Heykelin bir konuşma noktası haline gelmesi ve çöpün gezegen üzerindeki etkileriyle ilgili kamu bilincini arttırması umuluyor.

   ARUCAD Tasarım Fakültesi, Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli'ye, etkinlik süresince verdiği destekten ve tüm katılımcılara üç günlük çalıştay boyunca gösterdikleri yoğun çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Fakülte akademisyenleri, daha fazla katılımcıyla bu etkinliği her yıl düzenlemeyi planladıklarının açıkladı.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75